banner785

Muhtarlar'dan 'Muhtarlar Birliği' talebi

Vatandaş ile devlet arasında köprü görevi yürüten Muhtarlar, ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’ni ziyaret ederek, taleplerini yineledi:

Muhtarlar'dan 'Muhtarlar Birliği' talebi
banner686

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü, Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay bölge başkanları ve muhtarlar ile Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret etti. Adana’da bölge dernek başkanları ile bir araya gelerek rekor hava sıcaklıklarında enerji temini için çaba gösteren Toroslar Edaş Direktörü Mehmet Kayacı’yı ziyaret eden ve plaket veren Muhtarlar daha sonra ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’ne gelerek; ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret etti.

Mahmut Gülcü ve beraberindekiler, ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisi’ni de gezdikten sonra muhtarların sorunları ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.  

Dünyayı etkileyen pandemi sürecinde muhtarların olağanüstü çalışarak vatandaşlara ve yetkililere destek verdiklerini belirten Mahmut Gülcü, ‘’1924 ve 1944 yıllarında hazırlanan mahalli idareler ve muhtarlarla ilgili kanunların yenilenmesini istiyoruz. Pandemi öncesinde yeni yasalarla ilgili olarak konfederasyonumuz öncülüğünde görüşmeler yapıldı.13-14 madde teklifi gündeme geldi ve kabul gördü. Görüşmeler pandemi nedeniyle aksadı. Muhtarlar Birliği kurulması en büyük isteğimiz. Bu konuda Cumhurbaşkanımız ve İçişleri bakanımızın ilgilendiğini duymak bizleri mutlu ediyor’’ dedi.

Ziyarette, Federasyon Başkanı Mahmut Gülcü’ye Adana Tüm Muhtarlar Dernek Başkanı Ata Ürün, Osmaniye Dernek Başkanı Ali Kama, Mersin Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Ali Gülşen, Düziçi Muhtarlar Dernek Başkanı İsa Hedef,  Tarsus – Çamlıyayla Başkanı Mustafa Naci Güllü, Adana Tüm Muhtarlar Derneği Genel Sekreteri İlhan Keskin, Yüreğir Şube Başkanı Mehmet Uzunbilek, Hatay Muhtarlar Derneği Genel Sekreteri  Yahya Emeç, ile bölge muhtarları  Ali Coşkun Özkan,  Ali Demir,  Emin Müftü, Bünyamin Çapar,  Muzaffer Deveci , Fahrettin Erol, Hacı Ömer Alpagut, Levent Özköymen , Ayşegül Güngör ,Muzaffer Bolat ile Günay Şahin eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER