banner834

MÜSİAD 10 bin fidan dikimi yaptı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Orman Genel Müdürlüğü’nün ‘Geleceğe Nefes’ adlı ağaç dikme kampanyasına 10 bin fidanı toprakla buluşturarak destek oldu. MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, “Bu faaliyetimizi çocuklarımıza en büyük miras olarak değerlendiriyoruz” dedi.

MÜSİAD 10 bin fidan dikimi yaptı

Adana iş dünyasının etkin sivil toplum kuruluşları arasında yer alan MÜSİAD Adana Şubesi, 2019’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ve Orman Genel Müdürlüğü’nce sürdürülen ‘Geleceğe Nefes’ adlı kampanyaya 10 bin ağaç dikerek katkı sağladı.

Adana’nın Kurttepe mevkiinde 33 bin metrekarelik alanda fidan dikme çalışmalarına katılan MÜSİAD Adana üyeleri çocuklarıyla anlamlı bir etkinlikte bir araya geldi.

MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, “Küresel ısınma ve iklim krizinin sonuçlarını görmeye başladığımız bu süreçte toprağı ağaçla buluşturma çalışmaları büyük önem kazandı. Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras yıpratılmamış doğa olacak. Seyhan Gölü kenarında ağaç bulunmayan 33 bin metrekare alanı Orman Bölge Müdürlüğümüz iş birliğiyle ‘MÜSİAD Adana Hatıra Ormanı’ olarak belirledik. Bu bölgede 10 bin fidanı ailemizle birlikte toprakla buluşturduk. Çocuklarımızın da katıldığı etkinliğimiz ‘Geleceğe Nefes’ olacak. Katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2021, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner841