Öğrencilere Yamaç paraşütünü anlattılar

Adana Havacılık ve Adrenalin Sporları Kulübü (AHAS), Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ile birlikte, “Gençlik Uçuyor Projesi” kapsamında Adana’nın belli başlı liselerinde seminer veriyor.

Öğrencilere Yamaç paraşütünü anlattılar
banner686


Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilen seminerler dizisinin 9’uncu durağı Sarıçam’ın Akif Palalı Lisesi oldu.
AHAS Başkanı Güner Akkaya, öğrencilere yamaç paraşütü ile ilgili bilgiler verdi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerle ilgili açıklama yapan AHAS Başkanı Güner Akkaya, konuşmasına Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a teşekkür ederek başladı.
banner625
Yamaç paraşütünün gelişmesinde Zihni Aldırmaz’ın desteğinin büyük payı olduğunu anlatan Güner Akkaya, “Bize sağladığı büyük destek için sporun ve sporcunun dostu Başkanımız Zihni Aldırmaz’a minnettarız” dedi.
Proje ile 12 okulda seminer verileceğini anlatan Güner Akkaya, bu okullardan seçilecek 100 öğrenciyi gökyüzü ile buluşturacaklarını ve yamaç paraşütü sporunun altyapısını oluşturacaklarını söyledi.
Güney Akkaya, “Proje sonunda yamaç paraşütü milli takımına yeni yetenekler keşfetmenin umudunu taşıyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2012, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz