Öğretim Üyeleri İçin Tören Düzenlendi

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, akademik aşama kaydeden ve kadroya atanan öğretim üyeleri için tören düzenlendi.

Öğretim Üyeleri İçin Tören Düzenlendi
banner686

Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi’nde yapılan Akademik Aşama Törenine Kurucu Rektör Prof. Dr. Mithat Özsan da katıldı. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Kurucu Rektör Özsan’a yenilenen Mithat Özsan Amfisi’ni gezdirerek bilgi verdi. Adını taşıyan amfinin baştan aşağı yenilenerek modern bir hale getirilmesinden onur duyduğunu belirten Prof. Dr. Özsan Rektör Prof. Dr. Kibar’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Ardından da törene geçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kürsüye çıkan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, son bir yıl içinde akademik aşama yapan ve akademik unvanına uygun kadroya atanan öğretim üyelerini kutladığını söyledi.

Prof. Dr. Kibar ayrıca akademik aşama töreni ile birlikte Kurucu Rektörün adını taşıyan ve uzun yıllar her türlü etkinliğine ev sahipliği yapıp Üniversitenin simgesi durumunda olan Mithat Özsan Amfisi’ni de yeni haliyle hizmete açtıklarını belirtti.

Mithat Özsan Amfisi Yenilenerek Hizmete Açıldı.

Amfinin yenilenmesi hakkında kısaca bilgi veren Rektör Prof. Dr. Kibar, yaklaşık 7-8 ay süren yenileme çalışması sonrasında her iki amfi ve fuaye alanı ile amfi kompleksi içinde yer alan dersliklerinde tamamen yenilendiğini ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Kibar şunları kaydetti;

“Binanın dış cephesi izole edilerek kaplanmış, çatısı değiştirilmiş, bina Yangın Yönetmeliğine uygun olarak düzenlenmiş ve engelsiz mekân haline getirilmiştir. İçinde bulunduğumuz Büyük Amfinin sadece tavanı korunarak sahne genişletilmiş, koltukları, iklimlendirme sistemleri, ışık ve ses sistemi de dâhil olmak üzere iç mekan tamamen yenilenmiştir. Koltuk sayısı 75 artırılarak 450’den 525’e çıkarılmıştır. Mevcut beton basamaklar, dolayısıyla da mesafeler korunduğu için konfordan taviz verilmemiştir. Mithat Özsan Amfisinin yine uzun yıllar bilimsel ve kültürel etkinliklerimizde hizmet vermesi temennisiyle Üniversitemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

“Akademik Kadromuz 2 Bin 156 Kişiye Ulaştı.”

Son bir yıl içerisinde profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrosuna atanan 117 öğretim üyesiyle birlikte, akademik personel sayısının 2.156’ya ulaştığını açıklayan Prof. Dr. Kibar konuşmasına şöyle devam etti;

“Çukurova Üniversitesi, bugün çok daha güçlü, çok daha büyük bir üniversite haline gelmiştir. Üniversitemizin, sizlerle birlikte başarılı ve donanımlı nesiller yetiştirme, sorunlara bilimsel çözümler üretme, daha girişimci, yenilikçi ve uluslararası bir üniversite olma yolunda önemli atılımlar gerçekleştireceğine inancımız tamdır. Çukurova Üniversitesi Yönetimi; öğretim elemanlarına özgür bir eğitim-öğretim ortamı yaratan, uluslararasılaşma ve topluma hizmete önem veren, var olan imkânları maddi ve manevi açıdan iyileştirmeyi hedefleyen, fiziki ve teknolojik altyapıyı güçlendirerek araştırma imkân ve kültürünü geliştiren, bu süreçlerde yaşanan sorunları çözmeyi kendine hedef edinen ve çözüm üreten bir yönetim anlayışını benimsemiştir. Uluslararasılaşma çabalarımız sonucunda değişim programları hariç Üniversitemize 77 farklı ülkeden gelen Uluslararası öğrenci sayımız 1.046’ya ulaşmıştır. 2015/2016 Eğitim/Öğretim yılında bu sayıya 500 yeni öğrencinin katılımıyla birlikte uluslararası öğrenci sayımızı 1.600’e çıkarmayı planlıyoruz.”

Akademik Aşama Kaydedenlere Başarı Belgesi Verildi.

Açılış konuşmasının ardından törende 2014 Haziran ayından sonra kadroya atanan öğretim üyelerine Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar tarafından belgeleri takdim edildi.

Kayıkhane Tesislerinde Kokteyl Düzenlendi

Törenin ardından aynı akşam Kayıkhane Tesislerinde kokteyl verildi. Akademik aşama yapan öğretim üyeleri ve eşlerinin katıldığı kokteylde Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, eşi Doç. Dr. Filiz Kibar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Seyhan Tükel ve Prof. Dr. Şeref Erdoğan davetlileri kapıda karşılayarak tek tek ilgilendi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ın hoş geldiniz konuşmasıyla başlayan kokteyl anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2015, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz