Öğretmenler Ata'nın huzuruna çıktı

'Öğretmenler Günü', Türkiye genelinde olduğu gibi Adana'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında Atatürk'ün huzuruna çıkan öğretmenler, bağlılık yemini etti.

Öğretmenler Ata'nın huzuruna çıktı
banner686
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Millet Mektepleri tarafından kendisine verilen; 'Başöğretmen' unvanını kabul etmesi ve 24 Kasım tarihin 'Öğretmenler Günü' olarak kutlanmaya başlamasının 31. yıldönümü nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen kutlama etkinliklerinin ilki Atatürk Parkı'nda gerçekleştirildi. Öğrencilerin de katıldığı kutlamalara bazı öğrenci velileri de tören alanındaki yerlerini aldı.
İl Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'nin de katıldığı program, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat'ın öğretmenlerle birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Sonrasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yanı sıra Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenlerle birlikte ebediyete intikal eden öğretmenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Buradaki etkinlik, Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı'nın söylenip, ay-yıldızlı Türk bayrağının izciler tarafından göndere çekilmesiyle son buldu. Tören sonrasında Abdulgafur Büyükfırat, katkı ve destekleri nedeniyle Büyükşehir Belediye Bandosu yetkililerine çiçek takdim etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz