Okul kantinlerinde sıkı denetim

Seyhan Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe sınırlarında bulunan okul ve dershane kantinlerine yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Okul kantinlerinde sıkı denetim
banner686


Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’ün talimatıyla hafta içi her gün değişik zamanlarda gerçekleştirilen denetimlerde kantinlerin ilgili kanun ve yönetmeliklere uygunluğu denetleniyor.

Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri hafta başında yaptıkları denetimlerde bazı okul ve dershane kantinlerinin ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiğini tespit etti. 28 okul ve 18 dershane kantinine ‘ruhsatsız faaliyet göstermekten’ cezai işlem uygulandı.
banner625

Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetim yaptıkları okul kantinlerinden yalnızca 5’inin ruhsatlı olarak faaliyet gösterdiğini tespit etti. Cezai işlem uygulanan okul ve dershane kantinlerinin en kısa sürede yasal sorumluluklarını yerine getirmeleri uyarısı da yapıldı.

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, okul ve dershane kantinlerine yönelik denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğini ve bu tip işyerlerinin kanunun istediği her şartı eksiksiz yerine getirmeye zorunlu olduklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2012, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz