"Ortak Paydamız Adana"

5 Ocak 2013 tarihinde Adana’nın 7 ilçesindeki derneklerin bir araya gelmesi ile oluşan Toros Dernekleri Federasyonu dernek sayısını 14’ e çıkararak büyümeye devam ediyor.

banner686
Dernek açılışında beyan ettikleri sözleri yerine getirdiklerini söyleyen Başkan Erol “Kurulduğumuz günden bu güne kadar özellikle tüm siyasi partilerle eşit mesafede işbirliği içerisindeyiz. İnsanlığı ilgilendiren tüm konularda faaliyet göstermek adına onur kurulu, danışma kurulu, denetim ve yönetim kurulu olmak üzere 4 kurulumuz faaliyet içerisindedir” dedi.  
Hepimiz Bir Bütünüz
AB ve bakanlıklar nezdinde bölgesel projelerimiz ile ilgili gerekli projeleri hazırlamak için 1 yılı doldurduklarını ifade eden Başkan Erol,  “2014 – 2015 yılını bölgenin konularına ve projelerine zaman ayırarak katkı sağlamak öncelikli hedefimizdir. ‘Biz biriz’ diyerek yola çıktık. ‘Hep birlikte biz bütünüz’ sloganı ile Adanamızın hak ettiği yere gelmesi adına gerekli çabayı göstereceğiz” diye konuştu.
banner625
ÇÜ ile İşbirliği
Amaçlarının Adana ve Adanalının yararına çeşitli etkinliklerde bulunmak olduğunu ifade eden Erol,  “Şu sıralar Çukurova Üniversitesi ile bir araya gelerek, kentimize ne gibi katkılarda bulunabileceğimizi araştırıyoruz. Görüşmelerimiz devam ediyor. İlerleyen günlerde ortak bir deklarasyon yayınlayarak, Adana için projelerimizi ortaya koyacağız” dedi.
Sarıçam’dan Tufanbeyli’ye
Kısa adı ATF olan Adana Toros Dernekleri Federasyonu, Sarıçam’dan Tufanbeyli’ye kadar tüm dernekleri tek bir çatı altında toplama amacıyla başta Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve siyasi partilerin milletvekilleri, il ve ilçe başkanları, belediye başkanları, STK başkanları ve diğer yöneticilerin katılımıyla açılışını yapmıştı.
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner732

cyberturk.biz