banner785

Pir Sultan Abdal Derneği davet etti!

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, barınma sorunu yaşayan öğrenciler için cem evleri kapılarının açılacağını duyurdu.

Pir Sultan Abdal Derneği davet etti!
banner686

Pir Sultan Abdal Derneği Adana Şube Başkanı Şükrü Şahin tarafından yapılan açıklamada, "Dili, dini ırkı ne olursa olsun iyiler iyidir diyerek dayanışma adına Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri olarak ülke genelindeki tüm Cemevlerimizin kapılarını ön koşulsuz, şartsız ve ücretsiz tüm öğrencilerimize açıyoruz” denildi. Dernek Adana Şube Başkanı Şükrü Şahin açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

CEMEVLERİMİZİN KAPILARINI KOŞULSUZ, ŞARTSIZ, ÜCRETSİZ OLARAK ÖĞRENCİLERİMİZE AÇIYORUZ 

Biz Aleviler dünden bugüne toplumun bilim ve sanatın öncülüğünde ilerleyebileceğine inanan bir halk olduk . Bu uğurda çeşitli bedeller ödeme pahasına da olsa vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz . 
Bugün de Hünkar’ın “İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır .” sözü , yolumuzun pusulası olmaya devam etmektedir . Son zamanlarda Üniversite öğrencilerimizin , özellikle büyük kentlerde yurt ya da ev kiralama konusunda zorluk çektiklerini görmekteyiz . Bu yüzden dili , dini ırkı ne olursa olsun iyiler iyidir diyerek dayanışma adına Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri olarak ülke genelindeki tüm Cemevlerimizin kapılarını ön koşulsuz , şartsız ve ücretsiz tüm öğrencilerimize açıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER