banner785

Sakarya'dan "Ağaçlandıralım" mesajı

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Vekili ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, ülkemizde meydana gelen orman yangınlarının herkesi derinden etkilediğini, dernek olarak Adana’daki yangınlarda yok olan orman alanlarının yeniden ağaçlandırılmasına hazır olduklarını söyledi.

Sakarya'dan "Ağaçlandıralım" mesajı
banner686

Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Türkiye’nin farklı illerinde çıkan, Adana’nın Kozan, Aladağ ve Pozantı ilçelerinde de yaşanan orman yangınlarından etkilenen vatandaşlar, canlılar ve ormanlar için büyük üzüntü duyduklarını dile getirdi. Tüm orman yangınlarının en kısa sürede kontrol altına alınarak söndürülmesinin en büyük temennileri olduğunu vurgulayan Başkan Sakarya, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi: 

Adana’mızda ve ülkemizin farklı illerindeki ormanlık alanlarda çıkan yangınlar ciğerimizi yaktı, yüreğimizi dağladı. Yangınların kontrol altına alınması, söndürülmesi için herkes seferber oldu. Maalesef bu yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımız oldu, ormanlardaki yaşam yok oldu, çevre köylerdeki evler kül oldu, vatandaşlarımız evlerini terk etti, küçük ve büyükbaş hayvanlar telef oldu. Büyük bir felaket yaşıyoruz ve çok büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Kenti için, ülkesi için, ülkemizin geleceği için bir nefer gibi canla-başla çalışan Çukurova GİAD üyeleri, birlik ve beraberlikle atlatacağımız bu kötü günlerde ülkesine desteğe hazırdır. Yangın söndürme çalışmalarının tamamlanmasının ardından inanıyorum ki devletimiz çok büyük bir ağaçlandırma seferberliği yaparak, küle dönen ormanlık alanları en kısa sürede eski haline getirecektir. Biz de Çukurova GİAD olarak bu seferberlikte yer almaya, ormanları yeniden yeşertmek için yetkili mercilerin uygun görecekleri zamanda yanan ormanların yerine ilimizde yeni ağaçlandırma çalışması yapmaya hazırız. Orman yangınlarında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, etkilenen, yaralananlara acil şifalar diliyorum. İnanıyorum ki, bu acı günleri yine birlik ve beraberlikle, hep birlikte atlatacağız.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER