Şehit Savaş Bedir kabri başında anıldı

Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Özcan Delihasan, merhum avukatın eniştesi Ramazan Fanaz, ablası Ayten Fanaz, kızkardeşleri Hacer Bedir, Aysel Ateş ve baro personeli, 20 yıl önce bugün görevi başında şehit edilen Av. Savaş Bedir'i Buruk Mezarlığındaki kabri başında andı.

Şehit  Savaş Bedir kabri başında anıldı
banner686

Buruk Mezarlığı'nda düzenlenen anma programında, Baro Başkanı Av.Gökayaz şunları söyledi:

"Savaş Bedir’i unutmadık, unutmayacağız. 20 yıldır onun adına düzenlediğimiz futbol turnuvası ile adını yaşatıyoruz. Hain bir saldırı sonucunda görevini ifa ederken katledilen, meslek şehidimizi ve aynı olayda yitirdiğimiz icra memuru Hasan Fındıl’ı rahmet ve saygıyla anıyorum. En güzel çağlarında, mesleğe ve yaşama dair umutlar taşıdığı dönemlerinde yitirdiğimiz Av. Savaş Bedir’e yönelen bu saldırıyı ve zihniyeti lanetliyorum. Yaşanması kabul edilmeyen bu olayların altında avukatı mesleki bilgi ve deneyimini sunan kişi olarak değil, dosyanın ve uyuşmazlığın tarafıymış gibi gören zihniyetin saldırısı vardır. Dileğimiz; insanlarımızın hak arayışında ve adalete erişiminde sesi olan meslektaşlarımıza yönelik sözlü ve fiili saldırıların son bulmasıdır. Bu tür üzücü olayların yaşanmaması için de Baro olarak üzerimize düşenleri fazlasıyla yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın.”

Anma programı Av. Savaş Bedir ve aynı olayda şehit olan İcra Memuru Hasan Fındıl’ın kabrinde duaların okunmasıyla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2021, 09:46
YORUM EKLE
banner785
SIRADAKİ HABER