Sinekle mücadeleye 5,5 milyon tl

Adana Büyükşehir Belediyesi, çevre ve insan sağlığının korunması noktasında larva ve uçkunla mücadele kapsamında 2012 yılnda toplam 5.5 milyon TL'lik bir çalışma ortaya koyacak.

Sinekle mücadeleye 5,5 milyon tl
banner686

Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Ortak Akıl Ortak Başarı' sloganıyla hazırlanan ve Büyükşehir Belediye Meclisi'nden de onaylanarak yürürlüğe giren; '2012 Yılı Performans Programı'na göre; önümüzdeki dönemde çevre ve insan sağlığının korunmasına yönelik olarak merkez ilçeler; Seyhan, Yüreğir, Sarıçam, Çukurova ve Karaisalı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi sorumluluk sahasında bulunan orman köylerinde kapsamlı bir uçkun mücadelesi yapılacağı kaydedildi.
Bu noktada da belirtilen bölgede vektörlerin üreme, dinlenme ve yaşam alanlarıyla yeşil alanlarda yapılacak; açık alan, sivri sinek, karasinek, kene ve tatarcık mücadelesine yönelik; larva, rezidüel ve uçkun mücadelesi, atık su hatları, arıtma tesisi, terfi merkezleri, kapalı ve açık alan haşere mücadelesiyle dezenfeksiyon uygulamaları, kanal, foseptik ve gerekli görülen tüm üreme ve saklanma yerlerinde larva ve uçkun mücadelesi yapılacağı gibi aynı çalışmaların cadde ve sokaklarda gerçekleştirileceği bilgisi verildi.
Programda larva üreme merkezi bulunan mahalle ve orman köy sayısının 313 olduğuna dikkat çekilirken, ilaçlama sayısının 2010 yılında 3 bin 150, 2011 yılında 4 bin 750 olduğu bilgisi verilerek, bu rakamın 2012 yılındaysa 6 bine ulaşacağının altı çizildi. 15 Mayıs 2010 tarihi itibariyle başlatılan uçkun mücadelesi kapsamında 2010 yılında ilaçlanan mahalle ve orman köyü sayısı 7 bin 500 iken, bu rakamın 2012 yılında 13 bine ulaşacağı dile getirildi. Çevre ve halk sağlığının korunmasına yönelik ortaya konulacak olan 'vektörel mücadele' kapsamında da belediyenin kasasından çıkacak paranın da 5.5 milyon TL olduğuna dikkat çekildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz