banner733

Sözlü: Adana üniversiteler şehri olmalı

Kanuni Üniversitesi Mütelvelli Heyeti Başkanı Muammer Çalışkan ve heyet üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

Sözlü: Adana üniversiteler şehri olmalı
banner686
TBMM’nden, Adana’da kurulacak Kanuni Üniversitesi’yla ilgili yasanın çıktığını ve kısa bir süre sonra inşaata başlanacağını söyleyen Muammer Çalışkan, “Bugün hem size görevinizde başarı dilemek hem de tanışmak için geldik. Sizin desteğinizi arkamızda hissetmek istiyoruz. Samimiyetimizden şüphemiz yok. Üniversitemizin temel atma törenine sizi bekliyoruz. Rektörlük binası için bir yer talebimiz de var” dedi.
banner625
EĞİTİM KURUMLARIYLA REKABETE GİRMENİN AHLAKİ YANI YOK

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de Adana’nın bir üniversiteler şehri olmasını canı gönülden arzu ettiğini kaydederek, bu konuda yapılacak her faaliyetin önünü açacaklarını vurguladı. Rektörlük binası için yer tahsisi konusunda elimizden geleni yapacağız. Eğitim kurumlarıyla rekabet içine girmenin, onların yolunu kesmenin ahlaki bir yanı yok. Geleceğin Adanası’nda üniversitelerin payı büyük olacak. Kaç dönem belediye başkanlığı yaparsak yapalım, sonunda bizim yönetimimiz geride kaldığında bu kentte iyi bir şeyler ortaya koymuş olmak ve yapılması için yol açmış olmak çok önem kazanacak. ‘Hüseyin Sözlü ve ekibi Adana için iyi işler yapmış, Allah razı olsun’ denilmesi benim için her türlü takdirin ötesindedir” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz