Stajyer Avukatlara Öfke Kontrolü Eğitimi

Adana Barosu Staj Eğitim Merkezi tarafından, stajyer avukatlara sıkça yaşanan öfkelenmenin neden kaynaklandığı ve nasıl giderileceği konusunda bilgilendirmede bulunuldu.

Stajyer Avukatlara Öfke Kontrolü Eğitimi
banner686
Hukukçular Derneği’nde gerçekleşen eğitimde Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ferhan Güdüz, özetle; “Genelde, engelleme ile karşılaşıldığında öfke ile karşılık verilmektedir. Bireyler, öfke halinde öfkeli olduklarını da kabul etmezler. Bir skala yaparsanız, 1 den 10’a derece değerlendirildiğinde 10’da 9’u kendisini haklı görmekte. Ama aradan zaman geçtikten sonra pişmanlık hissine kapıldığını görüyorsunuz. Kendisinin engellenmiş hissedildiğinde, hayal kırıklığında, utanç hissi, kıskançlık, yalnızlık, itilmişlik duygularının öfkeye neden olduğu görülmekte. Bunların hepsinin stresle ilişkisi olduğunu düşünebiliriz. Aslında bize nasıl davranılmasını istiyorsak, öyle davranış sergilememiz gerekir” dedi

banner625
 Yard. Doç. Dr. Gündüz, katılımcılara slayt gösterileri eşliğinde öfkenin zararları ve kontrolü hakkında detaylı bilgiler verdikten sonra program soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2014, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz