banner735

Tansel Çölaşan'dan Sözlüye ziyaret

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, Adana Şube Başkanı Mehmet Göl ve dernek yönetim kurulu üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

Tansel Çölaşan'dan Sözlüye ziyaret
banner686
Hüseyin Sözlü’ye görevinde başarı dileyen Tansel Çölaşan, “Arkadaşlarımız sizi duruşunuzdan dolayı seviyor. Bu yüzden sizi ziyaret etmemi özellikle istediler. Başarılı olacağınıza ve Cumhuriyetin temel değerlerine, dün olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkacağınıza inanıyoruz” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, ziyaretlerinden dolayı Tansel Çölaşan, Mehmet Göl ve dernek yöneticilerine teşekkür etti. Başkan Hüseyin Sözlü, Tansel Çölaşan’ın eşi Emin Çölaşan’ın bir köşe yazısında Medine Müdafii Fahrettin Paşa’nın Türklük ve Müslümanlık adına yaptıklarını okuduğunu belirtti. Başkan Hüseyin Sözlü şöyle konuştu: “O köşe yazısını okuduktan sonra Fahrettin Paşa’nın hayatının konu alındığı kitabı aldım. Bir Türk’ün, Müslümanlık için nasıl özveri ve inançla bir savaş verdiğini gördüm. Fahrettin Paşa adına Ceyhan’da bir cami yaptırdık. Onun adına bir de okul yaptırmayı planlıyoruz. Müslüman Türk çocuklarını yetiştirirken rol model olarak ortaya konulabilecek en güzel örnek.”

Hüseyin Sözlü, Cumhuriyete gönülden bağlı nesiller yetiştirmek için de özen gösterilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Tansel Çölaşan ve Hüseyin Sözlü, ülke gündemiyle ilgili de görüş alışverişinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz