banner735

TKKB'den Belediyelere mektup

Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) Yürütme Kurulu, yerel seçimler sonrası ilk toplantısını Gaziantep'te gerçekleştirdi.

TKKB'den Belediyelere mektup
banner686

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği ve Birlik Dönem Başkanı Ekrem Aslan Başkanlığında yapılan toplantıda; yerel seçimler sonrası, bazı şehirlerde hayata geçirilmeyen Kent Konseylerinin kurulması ve mevcut olan ama atıl durumda bırakılan konseylerin hayata geçirilmesi konuları değerlendirildi.

BELEDİYELERE MEKTUP GÖNDERİLDİ

Güçlü ve demokratik yapının oluşturulması için birliğin yapmış olduğu çalışmaları aktaran Ekrem Aslan; "Türkiye Kent Konseyleri Birliği olarak 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrasında yeni ya da yeniden seçilen belediye başkanlarına bir mektup göndererek; Belediye Kanunu uyarınca kurulması zorunlu olan kent konseylerini oluşturmaları, kent konseylerine yardım ve destek sağlamalarını istedik" dedi. Aslan, bu kapsamda Birlik olarak yerel yönetimlerle temas halinde olduklarını ifade etti.

banner625

ÜÇ İL BAŞKANINA ZİYARET

Gaziantep'teki toplantı sonrası Birlik Yürütme Kurulu üyeleri; ilk olarak Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i makamında ziyaret etti. Fatma Şahin, Kent Konseylerinin çok önemli bir görev üstlendiğini ve takdirle karşılandığını söyledi. 

Yürütme Kurulu daha sonra, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

Son olarak Adana'ya geçen ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret eden Yürütme Kurulu üyeleri, yeni dönem için hayırlı olsun dileklerini sundular.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz