banner733

Tunus heyetinden Sözlü'ye ziyaret

Tunus’un Nabeul kenti Valisi Mohamed Akermi Hamdi, Milletvekili Saliha Bin Ayşa ve beraberlerindeki heyet, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

Tunus heyetinden Sözlü'ye ziyaret
banner686

Vali Hamdi, Nabeul ve Adana’nın iki yıldır kardeş şehir olduğunu belirterek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye tebriklerini iletti. Adana’yla, bir çok konuda işbirliği yapmak istediklerini kaydeden Hamdi, “Adana’yı büyük, temiz ve güzel bir şehir olarak gördük. Nabeul ve Adana deniz yoluyla  da ulaşım sağlanabilecek iki şehir. Müşterek noktalarımız çok. Geleneklerimiz, adetlerimiz birbirine çok benziyor” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, Mohamed Akermi Hamdi ve Nabeul heyetini Adana’da ağırlamaktan şeref duyduğunu ifade etti. Başkan Hüseyin Sözlü, “İki ülke ve iki şehir arasındaki kardeşlik münasebetlerinin ileriye taşındığını hep birlikte göreceğiz. Arapça konuşulan ülkeler arasında Türkiye’ye, gelenek, görenek ve halkın yapısı açısından en çok benzeyen ülke Tunus’tur. 15 yıllık Ceyhan Belediye Başkanlığı dönemimde dış ülke ziyaretlerinde daha çok kendi kültürümüze yakın olanları tercih ettim. Paris’e New York’a birer kez gittiysem, kendi coğrafyamızdaki yerlerde ikişer kez bulundum. Nabeul-Adana arasındaki ilişkilerin gelişmesi, Türkiye-Tunus arasındaki münasebetleri de yoğunlaştıracaktır” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz