Turizmcilerden istikrar vurgusu

ÇUKTOB Başkanı Murat Demir, tüm iş kesimlerinde olduğu gibi turizm sektöründe de hükümetin bir an önce kurulması beklentisinin hâkim olduğunu söyledi.

Turizmcilerden istikrar vurgusu
banner686

Demir, “Turizm sektörünün beklediği yatırımların gerçekleşmesi için de hükümetin bir an evvel kurulmasını bekliyoruz” dedi.

Çukurova Turistik Otel İşletmecileri Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, 7 Haziran Seçimleri sonrasında oluşan parlamentonun içinden bir koalisyon hükümeti çıkması ve siyasi belirsizliğin sona ermesi için meclisteki partilere çağrı yaptı.

Demir, “Türkiye’nin ekonomik ve siyasi istikrarının turizme olumlu etkisini tartışmaya bile gerek yok. İstikrar ve güven ortamı sayesinde, komşularımızdaki tüm olumsuzluklara rağmen Türk turizmi yükselişini sürdürdü. Turizm sektörünün şimdi de geleceğe umutla bakabilmesi, gelecek planlarını yapabilmesi için hükümetin bir an önce kurulmasını bekliyoruz. Turizm sektörünün beklediği yatırımların gerçekleşmesi için de hükümetin bir an evvel kurulmasını istiyoruz” dedi.

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’nin turizm konusunda önemli projelere sahip olduğunu da kaydeden Demir, “Bölge turizminin canlanması için gündeme getirdiğimiz projelerimiz var. Hükümet kurulduktan sonra bölge turizmcileri olarak bölge milletvekillerine ulaşacağız ve taleplerimizi Ankara’ya taşıyacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz