banner733

Türkav yeni yerinde

Kuruluşundan beri eğitim ve kültür hizmetleri veren,kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri için mücadele veren TÜRKAV Adana şubesi yeni hizmet binasına taşındı.

Türkav yeni yerinde
banner686
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Adana Şubesi yeni yerinde hizmete açıldı.

TÜRKAV YENİ YERİNDE

Daha önce Ziyapaşa Bulvarı üzerinde hizmet binası bulunan TÜRKAV Adana Şubesi, yine Çınarlı mahallesinde kalarak Dr. Ali Menteşoğlu Caddesi üzerindeki yeni yerine taşındı. Açılışa MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, MHP Adana milletvekilleri Ali Halaman, Seyfettin Yılmaz, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

banner625
İZGİOĞLU: TÜRKAV ÖNEMLİ BİR KURUM

Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programında ev sahibi olan TÜRKAV Adana Şube Başkanı Mehmet Külahlıoğlu, Kurumun kuruluşundan bugüne yaptığı hizmetleri anlattı. Öğrencilere ve halka yönelik eğitim ve kültür çalışmalarını hatırlatan Külahlıoğlu, bu hizmetlerin devam edeceğini bildirdi.

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu ise, TÜRKAV’ın sivil toplum örgütleri içinde önemli bir yeri bulunduğunu, milli ve manevi alanlarda hassasiyet gösteren özellikleri nedeniyle onurlu bir duruşu her zaman devam ettiren seçkin bir örgüt olduğunu söyledi.

HALAMAN’DAN “FİKİR ÜRETEN ÖRGÜT” VURGUSU

MHP Adana Milletvekili Ali Halaman da, bu tür sivil toplum örgütlerinin fikir üreterek, siyasete ve bürokrasiye yol göstermek suretiyle devlet ve millet hayatına önemli hizmetler sunduğunu kaydetti. Halaman kamu çalışanlarının haklarının korunmasında da TÜRKAV’ın önemli bir misyon yüklendiğini kaydetti. Konuşmaların ardından Soma’da hayatını kaybeden işçiler başta olmak üzere bütün şehitler ve ülkeye hizmet etmiş şahsiyetler için Kur’an tilaveti yapıldı ve ardından TÜRKAV’ın yeni hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz