Türkiye Kamu Sen 23 Yaşında

Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi Selahattin Dolgun, sendikalarının 23 yılda ortaya koyduğu duruş, sergilediği üstün mücadele ve elde ettiği kazanımları ile örnek bir kurum haline geldiğini söyledi.

Türkiye Kamu Sen 23 Yaşında
banner686
Dolgun, Türkiye Kamu Sen’in 23. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Kamu-Sen’in millet sevgisinin, Vatan sevdasının ve hizmet aşkının adresi ve Türkiye Cumhuriyetinin vazgeçilmez değerlerinin yılmaz savunucusu olduğunu kaydetti. Türkiye Kamu-Sen’in 23. kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Dolgun, “Kamu görevlilerinin örgütlenmelerinin engellendiği bir zaman diliminde, 12 Eylül Darbesinin memurlarımız üzerinde yarattığı ağır tahribatın izleri henüz silinmemişken, hak yoluna adanmış bir ömürden başka sermayesi olmayan bir avuç gönül eriyle çıktığımız kutlu yolda, her adımına memurlarımız adına bir kazanım ekleyerek 23 yılımızı doldurduk. Türkiye Kamu-Sen olarak hak arama olgusunun ruhunu Türk İslam anlayışından, mücadele gücünü milletimizden alarak, milli ve manevi değerlerimizden bir an olsun kopmadan, kurulduğumuzda belirlediğimiz ilkelerden en ufak bir sapma göstermeden, memurlarımızın hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi için faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Kuruluşumuzdan itibaren tüzüğümüzde yer alan ana ilkeler doğrultusunda, “ilkemiz önce ülkemiz” diyerek; üreten, yol gösteren, hak eden ama hak ettiğini mutlaka alan bir sendikacılık anlayışını Türk sendikal hareketine kazandırmış bulunuyoruz." dedi.
'Ücret adaletini sağlamak için mücadele ediyoruz' diyen Dolgun, şunları söyledi:
"bugün milleti köklerinden kopararak tarihini, atasını unutmuş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde verilen Kurtuluş mücadelesini yok sayan, dostunu düşmanını bilmeyen, geleceği göremeyen, bayrağımızın indirilmesine, kamu görevlilerimizin esir alınmasına tepkisiz kalan, terör örgütleriyle pazarlık yapılmasını makul karşılayan duyarsız bir toplum yaratma arzusunda olanlara karşı Türkiye Kamu-Sen’in yüklendiği misyon ve omuzlarında taşıdığı sorumluluk hiç şüphesiz ki hayati derecede önemlidir. Memurlarımızdan aldığımız güçle yürüttüğümüz bu mücadele ILO standartları ve uluslar arası sözleşmeler referans alınmak suretiyle grevli, gerçek anlamda toplu sözleşmeli, siyasete katılma hakkını da içeren, özgürlükçü sendikal haklarla donanmış, refah ücretine kavuşmuş, geleceğe umutla ve güvenle bakan bir kamu çalışanı; birlik, bütünlük ve kardeşlik içinde yaşayan, huzurlu bir topluma kavuşma temelinde şekillenmektedir. 23 yıl önce filizlenen mücadelemiz emekle, alın teriyle, çileyle serpilip boy vermiş ve bugün temellerini şanlı Türk tarihinden alan, yüzü Türk memuruna dönük, hedefi aydınlık bir gelecek olan ve tüm Türk-İslam coğrafyasını kuşatan bir ülkü haline gelmiştir. Türkiye Kamu-Sen, sancılı bir geçiş dönemini kapsayan ve çeşitli çatışma ve tehditleri de içinde barındıran bu 23 yılda ortaya koyduğu duruş, sergilediği üstün mücadele ve elde ettiği kazanımları ile örnek bir kurum haline gelmiştir. Siyasi iktidarın her türlü desteği ile palazlanan, baskı, adam kayırma, şantaj ve yalan vaatlerle beslenen; gıdası yalan, nefesi riya kokan bir kısım çevreler, tüm değerleri ayaklar altına alarak ve kendilerini var eden kitleye ihanet derecesinde zararlar vererek sendikacılık yaptıklarını zannetseler de, bugün tertemiz mazisi çeyrek asra yaklaşmış olan Türkiye Kamu-Sen, gerçek anlamda vefanın ve sendikacılığın tek adresi olarak tüm Türk milletinin ve Türk memurunun gönlünde yer etmiş ve bir marka haline gelmiştir”açıklamasında bulundu

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2015, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER