Umre Kayıtları Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2013 yılı içinde düzenlenen umre turlarının 25 Aralık 2012 tarihinden itibaren başladığını bildirildi.

Umre Kayıtları Başladı
banner686

banner625
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Adana İl Müftüsü Arif Gökce, “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 2013 yılı umre turları için kayıtlar başladı. Kayıt yaptıracak vatandaşlarımızın il ve ilçe müftülükleri ile elektronik ortamda da yapılabileceklerdir.”

Öğrencilerinde kayıt yaptırabileceklerini açıklayan İlçe Müftüsü Müftü Gökce; “Yarıyıl tatilinde de kutsal topraklara yolculuk yapılacağını ve bu amaçla Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, yarıyıl tatilini mukaddes beldelerde geçirmek isteyen öğrenci, öğretmen ve öğrenci velilerine yönelik olarak düzenlediği 10 günlük umre turları için de kayıtlar 25 Aralık’tan itibaren başladı. Okulların yarı yıl tatilinden istifade eden öğrenci, öğretmen ve veliler için düzenlenecek umre turlarında ise, Mekke ve Medine’de beşer gün konaklama yapılacağını ve turlar öncesinde umreye gidecek vatandaşlara Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘Umre Rehberi’, ‘Umre Duaları’ kitapları ile birlikte “Kutsal Yolculuk Umre CD” si ve pek çok hediye takdim edilecektir” diye konuştu.

Müftü Gökce; öğretmen, öğrenci ve velileri kapsayan yarıyıl umre turunun 4 Ocak-9 Şubat 2013 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ve daha detaylı bilginin ise Diyanet İşleri Başkanlığı’nın http://hac.diyanet.gov.tr internet sitesi ile il ve ilçe müftülüklerinden alınabileceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2012, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz