banner834

Vali Elban Karaisalı'da moral verdi

Bir dizi programa katılmak üzere Karaisalı ilçesine giden Vali Dr. Süleyman Elban, ilçeye gerçekleştirdiği ziyarette ilk olarak Karaisalı Kaymakamlığını ziyaret etti.

Vali Elban Karaisalı'da moral verdi

Vali Elban, Kaymakamlık ziyaretinin ardından ilçede bulunan Çeceli Kadın, Gençlik ve Kültür Evinin açılış programına katıldı. Açılış programında Karaisalı’ya özgü salçalık biberlerin fotoğraflarından oluşan serginin gezilmesinin ardından bir konuşma gerçekleştiren Vali Elban  “Karaisalı ilçemizdeki kültürel faaliyetlerin artması, burada ikamet eden çok değerli kadınlarımızın ve gençlerimizin kültür evimizde farklı alanlarda aldıkları eğitimlerle kendilerini geliştirmeleri, meslek edinmeleri, ekonomik olarak güçlenmeleri ve böylelikle hayatlarının olumlu yönde değişmesi temel amacımız. Kültür evimiz ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.” dedi.


Program, Vali Elban’ın gerçekleştirdiği konuşmanın ardından açılış kurdelesinin kesilmesiyle sürdü.  Açılışın akabinde ilçede bulunan Karaisalı Belediyesine ait Kadın Seramik ve El Yapımı Sabun Kursunu ziyaret eden Vali Elban, burada bulunan imalathaneyi gezerek, üretilen ürünler ve imalathane hakkında bilgi aldı. 


Kadınların toplumumuzdaki yerinin çok önemli olduğuna değinen Vali Elban; Valilik olarak il genelinde kadınların gelişmesi, meslek edinmesi ve ekonomik hayatta varlık göstermelerini çok önemsediklerini kaydederek bu amaçla gerçekleştirilen her projeye daima destek olmaya hazır olduklarını belirtti.

Vali Elban, burada ürettikleri ürünlerle Adana Kadın Kooperatifleri Birliğine destek olan tüm kadınlara emek ve cesaretlerinden ötürü teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2022, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER