banner785

Vali Mahmut Demirtaş'a tepki boşuna!

Valilerin yaptığı toplantılara uzmanlar yerine sadece AK Partilerin çağrıldığına yönelik kamuoyunda yankı bulan haber önceki Adana Valisi şimdi ise Mardin Valisi olan Mahmut Demirtaş üzerinden yankılanıyor. Haberde Mardin’de tıp fakültesi kurmak için yapılan etkinliğe akademisyenler çağrılmadığı. sadece Ak Partili vekillerin çağrıldığı belirtilerek eleştirildi.

Vali Mahmut Demirtaş'a tepki boşuna!
banner686

Mardin Artuklu Üniversitesi'ne Tıp Fakültesi kurulması için üniversite kampüsünde yapılan istişare toplantısına, Vali Mahmut Demirtaş ve Rektör İbrahim Özcoşar'ın yanı sıra AKP İl Başkanı Faruk Kılıç ve AK Partili belediye başkanları da katıldı. 10 Ekim'de düzenlenen etkinliğe, akademisyenlerin değil de AK Parti İl Başkanı'nın katılması dikkat çekti. AK Parti Mardin İl Başkanlığı, fotoğrafı “İstişare toplantısı gerçekleştirdik” notuyla sosyal medyadan paylaştı Bu görüntünün ardından Vali Demirtaş eleştirilerek "Devlet ile Ak Parti" bütünlemesi yapıldı. Ve "herkesimi ilgilendiren konularda neden sadece Ak Partililer çağrılıyor" eleştirisi yükseldi. 

Ancak dikkatli okuyucular Mahmut Demirtaş'ın Adana Valisi döneminde de katıldığı eykinlik veya toplantılara Ak Partili vekillerle iştirak etmesini hatırlar. Yeni sistemle beraber artık bu gibi haberlere alışılması gerekiyor. Çünkü yeni sistem bu. Burada Vali Demirtaş veya herangi bir Valiyi eleştirmek boş. 

Vali Mahmut Demirtaş'ın Adana'da görev yaptığı zamanlar, bu konu eleştirilmişti. Hatta dönemin Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen bu konuyu eleştiren açıklama da yapmıştı. Adanahabermerkezi.com da bu ilginçliğe vurgu yapan haberler yayınlamıştı.

O haberlere aşağıdaki haber fotoğrafına tıklayarak ulaşabilirsiniz..

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER