banner735

‘Ve Kadınlar Ve Adamlar’ Müzikali Coşturdu

Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin Adana’ya kazandırmayı hedeflediği özel gereksinimleri olan çocukların ailelerine destek verecek "danışma evi" projesine destek vermek üzere Adana’ya gelen Yeşim Salkım ve Metin Uca, sergiledikleri ‘Ve Kadınlar Ve Adamlar’ Müzikali ile Adanalıları coşturdu.

‘Ve Kadınlar Ve Adamlar’ Müzikali Coşturdu
banner686
DANIŞMA EVİNE DESTEK OLDULAR

Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Didem Sürenler dernek üyeleri ile birlikte ünlü sanatçı Yeşim Salkım ve televizyon programcısı Metin Uca’yı Şakirpaşa Havaalanında karşılamalarının ardından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü makamında ziyaret ederek tanışma fırsatı buldular. Ünlü sanatçılar Salkım ve Uca, Adana’ya gelme nedenlerinin Adana’ya Engelli Danışma Evi kurulmasına destek olmak olduğunu dile getirmeleri üzerine başkan Sözlü Danışma Evi’nin yerini temin etme konusunda yardımcı olma sözü verdi.

 

BİZ ADANA’NIN UĞURUNA İNANIYORUZ

Adana’da ilk kez start alan ‘Ve Kadınlar Ve Adamlar’ Müzikali öncesi açıklamada bulunan Yeşim Salkım ve Metin Uca, “‘Ve Kadınlar Ve Adamlar’ Müzikali bizim yeni gösterimiz. Biz Adananın uğuruna inanıyoruz. Bu yüzden gösterimize Adana’dan başlıyoruz. Bizim için çok önemli olan diğer konu da camadamlar ve diğer özel gereksinimleri olan çocukların ailelerinin eğitilmesine yönelik kurulacak Danışma Evi için yapılan bir etkinliğe destek olmak için geldik. Bu açıdan da bizim için önemli. Artı Özel Eğitim Gönüllüleri gerçekten gönüllü insanlar. Bu kadar gönüllü insanın yanında gönüllü olmak bizim için de çok keyifli. Bizim de gönlümüz istiyor ki daha fazla destek olalım, beraber olalım. Çünkü bazen çok çok büyük güçlerin yapamadığını, devletin yapamadığını 3-5 insan gönlüyle birleşerek yapabiliyor. Bu dernek üyelerinin çok kıymetli olduklarını düşünüyoruz. İnsanları bilinçlendirmek adına, kadını bilinçlendirmek adına olan bu sosyal sorumluluk projelerine biz de hep destek olacağız” dediler.

 

İNSANLAR BİRÇOK ŞEYİN FARKINDA OLMALI

‘Ve Kadınlar Ve Adamlar’ Müzikalinden de söz eden Salkım ve Uca, “Aşk adamı nasıl aptallaştırıyor? mu dersek kendine mi getiriyor? Dersek hangisi doğru olur bilmiyoruz ama hayatın giderek facebook’laştığı bir ortamda eski zamanın önemli adamlarının aşık olma ve bunu dile getirme biçimlerinden yola çıkarak, bir ayağı günümüzde bir ayağı geçmişte olan ilginç bir müzikli gösteri hazırladık. Bu gösteri klasik konserlere de alternatif olduğu gibi aynı zaman da sahne üstündeki Show’lara da bir alternatif. Davetliler dinleyecekleri müziklerin yanı sıra yeni duyacakları isimlerin öykülerini belli bir dramatik akışla izleyecekler. İnsanların gülerek birçok şeyin farkında olmalarını istiyoruz. Yeni gösterimiz ve ulvi bir amaç için Adana’da olmamızdan çok mutluyuz. Bir gelenin bir daha gelebileceği çok eğlenip çok gülecekleri bir gösteri olacak” diye konuştular.

 

KAHKAHA VE ALKIŞ DİNMEDİ

6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse ve eşi, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve eşi, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve üyeleri ile çok sayıda davetlinin katıldığı Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleşen gösteride Televizyon Programcısı Metin Uca’nın anlaşılır bir dil ve kendine özgü anlatımlarıyla katılımcıları eğlendirirken Ünlü Sanatçı Yeşim Salkımın seslendirdiği eşsiz parçalarla mest etti. Kahkaha ve alkışın kesilmediği gösteri sonunda katılımcılar ünlü sanatçılarla fotoğraf çektirme yarışına girdi.

Etkinliklere emeği geçen kurum, kuruluş ve kişilere çok teşekkür eden Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Didem Sürenler, Yeşim Salkım ve Metin Uca’ya da müteşekkir olduğunu bildirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz