Yeni Adliye'de 'Soğutucu' skandalı

Adana Barosu Başkanı Av.Semih Gökayaz, Yeni Adana Adliye binasındaki soğutma sisteminin çalışmaması hakkında açıklama yaptı.

Yeni Adliye'de 'Soğutucu' skandalı
banner686

 “BURASI ADANA, SICAKTAN BUNALAN İNSANLARIN GÜNEŞE ATEŞ ETTİĞİ ŞEHİR”

Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, yaptığı açıklamada Adalet Bakanlığı ve yetkililerini göreve çağırdı.

Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz; şöyle konuştu;

“Yıllardır bölünmüş adliyelerden yakınıyorduk. Yargı hizmetinin tek bir binada yapılması konusunda ısrarlı taleplerimiz vardı. Talep ettik, ısrar ettik ama kastettiğimiz birçok temel eksiği olan, bu eksiklikler nedeniyle yargılama faaliyetinin tüm taraflarının olumsuz etkilendiği çalışma koşulları ve neredeyse aşırı sıcak nedeniyle yargılama faaliyetinin yapılamayacağı bir bina değildi.

Ülkenin her tarafında saraylar yapıyorsunuz, kışlığı yetmiyor yazlık saraylar yapıyorsunuz, TOKİ olarak ülkeyi betona boğdunuz! Ama Adana’da sekiz yılda bir Adliye Sarayını yapamadınız. Burası Adana, sıcaktan bunalan insanların güneşe ateş ettiği şehir.

Arkamızdaki binanın üzerinde Adalet Sarayı yazıyor ama ne yazık ki bugün, 16 Temmuz itibariyle bir cehennem sarayı var arkamızda. Dışarısı 40 derece içerisi şu anda 50 derece. Burada biz bağımsız savunma, yargı emekçileri için, avukatlar için, hakim ve savcılar için, hak arayan yurttaşlar için Adalet Bakanlığı’nı göreve davet ediyoruz.

“BİZLER KÖLE DEĞİLİZ”

Avukatlar, hakimler, savcılar, yargı emekçileri ve hak arayan yurttaşlar sizin köleniz değildir. Temel eksiklikleri giderilmemiş bir binada yapılan yargılamadan adalet çıkmaz.  Adana gibi bir yerde, bir binanın demire ve betona ne kadar ihtiyacı varsa klimaya, soğutma sistemine de aynı derecede ihtiyacı vardır. Bunu muhakeme etmeden yapılan bir binayı kabul etmiyoruz.

Adalet Bakanlığı ve tüm yetkilileri daha fazla mağduriyet yaşanmadan Yeni Adliye Binasının soğutma sistemindeki sorunun giderilmesi için bir an önce göreve davet ediyoruz.  “

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2021, 16:54
YORUM EKLE
banner785
SIRADAKİ HABER