Yönetici ve Öğretmenlere Mesleki Gelişim Semineri

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Anadolu İmam Hatip Liselerinde ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan bütün branşlardaki öğretmen ve idarecilere yönelik olarak düzenlenen “2015 Yılı Mesleki Gelişim Semineri” başladı.

Yönetici ve Öğretmenlere Mesleki Gelişim Semineri
banner686

Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen seminerin açılış etkinliğine Vali Mustafa Büyük, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ile Anadolu İmam Hatip Liselerinde ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan öğretmenler, idareciler ve akademisyenler katıldı.

Akpınar’dan Rakamsal Bilgiler

İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, seminerin ilk günü dolayısıyla düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, Adana’daki İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları ile inşaatları devam eden okullar hakkında çeşitli rakamsal bilgiler verdi. Adana’da 19 Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 32 İmam Hatip Ortaokulu bulunduğunu belirten Akpınar, ayrıca yatırım programı kapsamında Anadolu Lisesi inşaatı olarak yapımı tamamlanan 24 derslikli iki binanın İmam Hatip Ortaokulu olarak açılışının yapıldığını, Yüreğir İlçesi’nde ise 28 derslikli İmam Hatip Ortaokulu inşaatının açılışının önümüzdeki günlerde yapılacağını söyledi.

Vali Büyük, “Seminerin Çok Yararlı Olacağına İnanıyorum”

Vali Mustafa Büyük ise konuşmasında, bu tür mesleki gelişim seminerlerinin eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon alanlarında bilgi ve görgülerini artırmak, yeni beceriler kazanmak, eğitim ve öğretimde karşılaşılan problemlere çözüm yolları bulmak, öğrencinin ve çevrenin ihtiyaçlarına göre plan ve programları hazırlamak ve uygulamak konularında büyük yarar sağladığını ifade etti. Vali Büyük, amacına ulaşması temennisinde bulunduğu seminerin düzenlenmesinde emeği geçenlere, katılımcılara ve konuşmacılara teşekkür etti.

Sunumlarla Sürdü

Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen “2015 Yılı Mesleki Gelişim Semineri”nin ilk günü, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz’ın, “Türkiye’de Din Eğitimi ve İmam Hatip Liseleri”, Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Asım Yapıcı’nın “Eğitimin Güncel Meseleleri (Küreselleşme, Teknoloji, İnternet, Sosyal Medya Bağlamında)” konulu sunumlarıyla sürdü.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 15:04
YORUM EKLE
banner785
SIRADAKİ HABER