Yüreğir’e Hoş Geldin Bebek’ 1 yaşında

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın geçen yıl başlattığı ‘ Yüreğir’e Hoş Geldin Bebek’ kampanyası 1. yılını doldurdu. Başkan Çelikcan Ali Berk Aydın bebeğin ve ‘Yüreğir’e Hoş Geldin Bebek’ kampanyasının yaş gününü Ali Berk Aydın bebeğin evinde ailesi ile birlikte pasta keserek kutladı.

Yüreğir’e Hoş Geldin Bebek’  1 yaşında
banner686


Belediyecilik hizmetleri doğumdan ölüme, tüm hayatı kapsayan uzun ve zorlu bir süreç olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, ‘Bu anlayışla ilçemizde yenidünya’ya gelen bebeklerimizi ve ailesini ziyaret edip bu konuda eğitim almış personellerimizle aileleri bilgilendiriyoruz. Kendilerine sürpriz hediyeler veriyoruz. Özellikle bebek bakımı ve anne sütünün önemini anlatan kitap ve broşürlerle aileleri bilgilendiriyoruz. Böylece geleceğimizin teminatı olan bebeklerin daha bakımlı olmasına vesile olmaya çalışıyoruz.’dedi.

banner625
 Bu güne kadar ‘Yüreğir’e Hoş Geldin Bebek’ kampanyası 4 bin ailenin ziyaret edildiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘Bebeklerimizi ve ailelerini ziyaret ederken aynı zamanda sokağın, mahallenin sorun ve isteklerini de tespit etmiş oluyoruz. Amacımız ilçemizde sağlıklı nesillerin yetişmesine vesile olmaktır.

Yüreğir’de doğan çocuklarımız hepimiz için yeni bir umut, Yüreğir bahçesinin taze çiçekleri ve hayat kaynaklarıdır. Çocuklarımızı doğduğu andan itibaren hayata hazırlamayı ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamayı görev edindik.’ şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2012, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatma aslan
fatma aslan - 6 yıl Önce

Bizim ikinci çocuğumuz oldu ama bu hizmetten yararlanmadık saygılarımla

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz