Adana Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ADSİAD) ailesine 27 yeni üye katıldı. Yeni üyelere Adana Valisi Süleyman Elban’ın da katıldığı törende plaket sunuldu, ADSİAD Başkanı Vedat Gizer tarafından ADSİAD rozeti takıldı.
Gecede ayrıca devir-teslim töreni de yapıldı. Görevi Vedat Gizer’e devreden Süleyman Sönmez, Gizer’e Atatürk tablosu hediye etti, görev süresinde kendisini yalnız bırakmayan yönetim kurulu üyelerine ve çalışma arkadaşlarına da plaket sundu.
Sheraton Grand Adana Hotel’de gerçekleşen üye katılım töreninde konuşan Adana Valisi Süleyman Elban, tüm iş dünyasının daha fazla üretim ve istihdam sağlamasını diledi.

ADSİAD gibi sivil toplum kuruluşlarının etkileşimli toplantılarının Adana adına önemsenmesi gerektiğini dile getiren Elban, “ADSİAD, 30 yıldır Adana sanayisine yön veren önemli sivil toplum kuruluşlarından biridir. Sanayi ve ticarette şartlar zorlaşırsa, sıkıntı olursa bu zorluklar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de öncelikle maalesef sanayicilerimizi ve iş insanlarımızı buluyor. Dolayısıyla bugün son 2 yıldır yaşadığımız bu zor süreçten en fazla etkilenen kesimle yan yanayız. Hepimiz, sanayicilerimizin bu süreçte birbirine destek olacağına yürekten inanıyoruz. Küresel rekabet gücümüzü yükseltmek ve ilimizin ulusal-uluslararası pazarlardaki payının, ithalat, ihracat gücünün arttırılması amacıyla gerçekleştirdiğiniz tüm çalışmalar için siz değerli iş insanlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlerin de sizin gibi düşünen insanlarla beraber hareket etmeye ve onore edilmeye ihtiyacınız var. Bugün ADSİAD’ın bu etkinliği vesilesiyle sizlerle bir araya geldik. Hepinize bol kazançlı, bereketli, güzel, verimli, huzurlu bir yıl diliyorum” diye konuştu.

GİZER: 100. YIL HEYECANINI DİRİ TUTACAĞIZ

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl törenlerinde çok başarılı projelerle Adanalının göğsünün kabardığını ifade eden ve emeği geçenleri kutlayan ADSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Gizer ise ADSİAD’ın da yıl boyu gerçekleştireceği etkinliklerle 100. Yıl heyecanını diri tutmaya çalışacağını ifade etti.

ADSİAD’ın 1991 yılında devletine bağlı, hukuka saygılı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün koymuş olduğu “ Muasır Medeniyet Seviyesi”ni hedefleyen memleket sevdalısı iş insanları tarafından kurulduğunu, kenti ve bölgesi için daima iyi işler ve projeler yapmış bir sivil toplum kuruluşu olduğunu dile getiren Gizer, “Nice toplantılar, yayınlanan resmi raporlar. Dünya Bankası İşbirliğiyle İŞGEM Projesi, Marka Okul Projesi, İŞKUR ile Meslek Eğitim Programları, Meslek Yolunda Genç Hayaller Projesi, ADSİAD Salı Toplantıları adı altında yapılan birçok toplantı, mülki erkan, siyasi parti liderleri buluşması, İş Dünyasında Kadın, Tarım , Tekstil konularında ve Bakanlık seviyesinde iletilen resmi çalışmalarla her platformda etkin rol oynamıştır” dedi.

GİZER, YENİ ÜYELERİ KUTLADI

ADSİAD’ın Adana ve Mersin iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu’nun (ÇUKUROVA SİFED) kurucu üyesi olduğuna işaret eden Gizer, ekonomi alanında Türkiye’nin en büyük konfederasyonu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) da kurucuları arasında yer alan ADSİAD’da başkanlık yapan Süleyman Onatça’nın TÜRKONFED Başkanlığı yaptığını hatırlattı. Yine ADSİAD önceki Dönem Başkanı Süleyman Sönmez’in TÜRKONFED Başkan Yardımcılığı görevinin devam ettiğini kaydeden Gizer, “Önümüzdeki dönemde sivil toplum kuruluşlarının önemi artmaya devam edecek. Bu sebeple seçtikleri bu yoldan dolayı yeni üyelerimizi kutluyorum ve sosyal hayatın bu keyifsiz günlerinde derneğimize katılımlarının bizler için çok değerli olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.
Hayatını kaybeden ADSİAD üyeleri Şentürk Çalık ve Türkan Cerrahoğlu’nu da saygıyla anan Gizer, 2022 yılının Türkiye’ye refah, barış ve huzur getirmesini diledi.
Konuşmaların ardından Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Dayanıklı, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış, ADSİAD önceki dönem başkanları Süleyman Sönmez ve Cahit Sınmaz tarafından ADSİAD ailesine yeni katılan 27 üyeye plaket sunuldu, rozet takıldı. ADSİAD’ın görkemli katılım törenine Çukurova iş, siyaset ve sanat dünyasından çok sayıda konuk katıldı.

ADSİAD ailesine katılan yeni üyeler şu isimlerden oluştu:

AS-EL Mühendislik; Volkan Sarıoğuz, Alper Özel Sağlık Hizmetleri; Bülent Alper, Nasım Özen Elektrik; Nasım Özen, Dexon; Kemal Özçetin, İlhan Elektrik; Burhan İlhan, Mert Boya; Aziz Yüreli, STS Grup; Eray Kaan Sönmez, Onan Yapı; K.Anıl Andaç, Pancihan Metal; Mahmut Pan, Sistem Global Danışmanlık; İbrahim Kumluca, ASYEM; Suat Kızıldağ, Tatilyum; Ersin Tekin, SCA Metal, İnşaat Yalıtım, İzolasyon; Sinan Aydın, Danışoğlu Sigorta; İlker Danışoğlu, Dimaks Group; Emrah Erdem, Netafim; Pınar Parmaksız, Tuyanlar Demir; Mustafa Tuyan, Şahbazlar; Mehmet Şahbaz, Beta Transformatör; Yusuf Cenk Dağsuyu, Tayyar Yılmaz Avukatlık, Arabuluculuk; Mehmet Asil Yılmaz, Etna Sigorta; Berman Mantı, Bolsoy İnşaat Lojistik; Sitemkar Bolsoy, Heybeliler Tekstil; Naci Heybeli, Doğuş Prefabrik ve Konteyner İmalatı; Göksel Şenşatar, Baker Catering; Burak Arnas, Özekizler Agro; Suat Ekiz, CNT Makine ve Sanayi; Mustafa Özkan.