537. Kızıldağ Karakucak Güreşlerinde İbrahim Çiftçi başpehlivanlığı kazanırken, gelecek yılın güreş ağası Hüseyin Sözlü oldu.  Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’ya bağlı 1650 rakımlı Kızıldağ Yaylası’nda bu yıl 537.’si düzenlenen karakucak güreşleri Karaisalı Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Sarıçam ve Yüreğir belediyeleri başta olmak üzere Cumhur İttifakı belediyelerinin destekleriyle tamamlandı.

537. Kızıldağ Karakucak Güreşleri

Türkiye'nin çeşitli illerinden ve Bulgaristan, Azerbaycan, Gürcistan ülkelerinden gelen yaklaşık 800 güreşçi büyükler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde kol bağladı.  Başpehlivanlık finalinde Çağrı Çiğdem’i yenen İbrahim Çiftçi başpehlivanlığı kazanırken, 17 Bin TL’lik ödülünde sahibi oldu. Ağalık seçimlerinde MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü gelecek yıl düzenlenecek organizasyonun güreş ağası seçildi.

537. Kızıldağ Karakucak Güreşleri

Kızıldağ Karakucak Güreşlerinin Türkiye'nin en köklü güreş organizasyonlarından birisi olduğunu belirten Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan yaptığı konuşmada, “Kızıldağ Karakucak Güreşleri bizim için çok değerli bir kültür mirasıdır. Bu mirası yaşatmaktan onur duyuyoruz” dedi.

537. Kızıldağ Karakucak Güreşleri

Güreşler kapsamında 26 ve 27 Ağustos tarihinde düzenlenen şenliklerde sahne alan Azerin, İnci Mercan, Umut Sülünoğlu, Uğur Önür, Turgay Başyayla ve yerel sanatçılar ise şenliğe katılan on binlerce vatandaşa unutulmaz bir gece yaşattılar.