Adana Felsefe Festivaline doğru

İlki geçen yıl düzenlenen Adana Felsefe Festivali, bu yıl ikinci kez yapılacak.

Adana Felsefe Festivaline doğru
banner686

Mustafa Günay, Gülsun Dülgeroğlu, Sadık Erol Er, Kerim Caymaz, Eren Erdem’den oluşan Adana Felsefe Festivali Düzenleme Kurulu, bu yıl ikincisi yapılacak festival için hazırlıklara başladı.
Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Burak İnceoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
"Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi’nin ev sahipliğini yapacağı Adana Felsefe Festivali ikinci kez, 5-6 Nisan 2018 tarihlerinde, Atatürk Parkı içindeki 75. Yıl Sanat Galerisi’nde yapılacaktır. 

banner625
Ayrıca, festivaller şehri olan Adana’da felsefe içerikli bir kültür etkinliğini gelenekselleştirmeyi amaçlayan etkinlikte bu yıl, felsefenin edebiyatla olan ilişkileri ve bu bağlamda “aşk” teması ele alınacaktır. 
'Felsefe, Edebiyat, Aşk' başlığıyla yapılacak etkinliklere ülkemizin önemli felsefecileri ve edebiyatçıları katılacaktır.   
Adana’da ve aynı zamanda Türkiye’de ikinci kez düzenlenen felsefe festivaline katılacak isimler şu şekildedir: Demet Taşdelen Kurtoğlu, Selahaddin Halilov, Senail Özkan, Bekir Özgen,  Mustafa Emre,  Taşkıner Ketenci, Kamuran Elbeyoğlu,  Birdal Akar, A. Kadir Çüçen, Ali Osman Gündoğan, Ali Utku, Ahmet Sarı, H. Nur Erkızan,  Eyüp Erdoğan, H. Haluk Erdem.
Şiir ve müzik dinletisi, kısa filmler ve belgesellerin de yer alacağı festivale tüm halkımız davetlidir."

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz