banner834

Adanalı Çellist’ten "AKM"de konser

Dünyaca ünlü Adanalı genç çellist Ülker Tümer, ‘Atatürk’ü Anma Günü’nde AKM’de özel konser verecek

Adanalı Çellist’ten "AKM"de konser

Çok sayıda ödül ve Türkiye’nin yanı sıra dünyanın bir çok ülkesinde sayısız konsere imza atan Adanalı Çellist Ülker Tümer, 10 Kasım’da Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma konseri verecek. Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Tiyatro Sahnesi’nde düzenlenecek anlamlı konserde İstanbul Senfoni Orkestrası ile birlikte sahne alacak olan Adanalı sanatçı Ülker Tümer, 57 yıllık ömründe sayısız başarılarıyla dünyaya örnek olan, bir ülkenin kaderini değiştiren Ulu Önder Atatürk’e saygı ve sevgilerini müziğin ritmiyle dile getirecek.

Bu anlamlı konserde Tümer’e; Şef Gürer Aykal, kemanıyla Bahar Erünsal, Koro Şefi Masis Aram Gözbek ve Koro MAGMA Filarmoni eşlik edecek.

Dünyaca ünlü Çellist Ülker Tümer, böylesine anlamlı bir gecede sahneye çıkacak olmanın heyecanı içinde olduğunu dile getirerek, “Atatürk’ün açtığı yolda bir Türk genci ve kadını olarak sanatımı en iyi şekilde yapmak, bu dünyadaki iyinin bir parçası olmak en büyük hayalimdir. Bir kadın olarak bize hem sanat açısından hem de haklarımız konusunda açtığı yollardan dolayı ve ayrıca milleti için verdiği fedakârlıklardan ötürü Atatürk’e büyük bir minnet borcumuz var. Onun için ne yaparsak yapalım bu borcu ödeyemeyeceğimizi biliyoruz. Ama yine onun evlatları olarak bu borcumuzu onu kaybettiğimiz o hazin tarihte müziğimizle anarak göstereceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2021, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER