banner735

Altınkoza film festivaline doğru

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl birincisi gerçekleştirilecek olan ‘Adana’ Konulu Uzun Metraj Senaryo Yarışması jüri üyeleri belli oldu.

Altınkoza film festivaline doğru
banner686
Bu yıl 14-20 Eylül 2015 tarihlerinde gerçekleşecek olan 22.Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında düzenlenen ‘Adana’ Konulu Uzun Metraj Senaryo Yarışması’nda görev alacak jüri üyeleri belli oldu.

Senaryo Yarışması’nın Jüri Başkanı ünlü yönetmen Erden Kıral. Jüride yer alacak diğer isimler ise şöyle; Yazar, yönetmen ve senarist Füruzan, Yazar, yönetmen, senarist Işıl Özgentürk, Adanalı yazar Muzaffer İzgü,  yapımcı Abdurrahman Keskiner.

banner625
Ön Jüri ise; Senarist, oyuncu Faruk Karaçay (Senaryo Yazarları Derneği üyesi), senarist, yönetmen Hakan Haksun (Senaryo Yazarları Derneği üyesi), Altın Oran Sanat Derneği kurucusu, yazar, fotoğrafçı ve Uluslararası Fotoğraf Federasyonu ödüllü üye sanatçısı Dr. S.Haluk Uygur’dan oluşuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü: “Türkiye’nin önemli kültür sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında bu yıl birincisini gerçekleştireceğimiz ‘Adana’ Konulu Uzun Metraj Senaryo Yarışması jüri üyelerimize şimdiden teşekkür ederim. Birbirinden önemli sanatçılarımız bizlerle festival heyecanını yaşayacaklar. Sinemayı ve sinemacıları desteklemek amaçlarında olan festivalimize her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi ve katılım bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

“Adana” konulu Senaryo Yarışması’nın son başvuru tarihi 18 Ağustos 2015 tarihine kadar uzatıldı.
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2015, 10:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinemasever
Sinemasever - 5 yıl Önce

altınkoza'ya sıradan sanatçıları değil ünlü sanatçıları getirin

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz