banner735

Bu konser kaçmaz !

Türk Sinemasının unutulmaz filmlerinin belleklere kazınan müzikleri Akdeniz Rüyası Orkestrası'nın yorumuyla Pazar günü Adanalılarla buluşacak.

Bu konser kaçmaz !
banner686
Orkestrasının Adana’nın sanat yaşamına katkı sunmak amacıyla yılda bir kez düzenlediği konserlerin bu yıl beşincisi, Pazar günü 17.30’da Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Adana Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde gerçekleştirilecek. Devlet Konservatuvarı sanatçıları Ahmet Can Dağlıoğlu (viyolonsel), Berna Tülay Uğurlar (piyano), Refik Koral Kısakürek (Saksafon), Gizem İşken (Trombon), Sebahattin Nazik (vurmalı sazlar), Halil İbrahim Kurum’dan (solist) oluşan Akdeniz Rüyası Orkestrası konserde Hababam Sınıfı,  Selvi Boylum Al Yazmalım, Çiçek Abbas, Issız Adam, Babam ve Oğlum,  Eşkıya, Tosun Paşa, Hayat Bayram Olsa gibi filmlerin müziklerini yorumlayarak Adanalılara unutulmaz  bir müzik ziyafeti sunacaklar.

banner625
Konserin biletleri, Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Tiyatrosu gişelerinden temin edilebilecek. Orkestra Türk sinemasının unutulmaz filmleri olan Hababam Sınıfı, Neşeli Günler, Devlerin Aşkı, Çiçek Abbas, Selvi Boylum Al Yazmalım, Delisin, Ağır Roman,  Oh Olsun, Satın Alınan Koca, Aşk Eski Bir Yalan, Arkadaş, Hayat Bayram Olsa, Canım Kardeşim, Öyle Olsun, Issız Adam, Propaganda, Neredesin Firuze, Eşkıya, İstanbul Kanatlarımın Altında, Babam ve Oğlum, Süt Kardeşler ve Tosun Paşa ile özdeşleşmiş müzikleri seslendirilecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz