‘Engel Tanımayan Fotoğrafçılar’ın sergisi

Çukurova Üniversitesi Fotoğraf Kulübü (ÇÜFOK) ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), anlamlı bir etkinliğe imza attı. ZİÇEV bünyesinde fotoğrafçılık eğitimi alan zihinsel yetersiz gençler, Adana’nın değişik yerlerinden çektikleri fotoğraflarını, Çukurova Üniversitesi’nde sergiledi.

‘Engel Tanımayan Fotoğrafçılar’ın sergisi
banner686

Çukurova Üniversitesi Kültür Müdürlüğü önünde açılan sergi,  ZİÇEV ve ÇÜFOKişbirliği ve “Engel Tanımayan Fotoğrafçılar”Projesi kapsamında düzenlendi.


banner625
Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı OkuluMüdürü Gökhan Güzel yaptığı açıklamada, ZİÇEV olarak kurdukları Fotoğrafçılık Kulübü’nde çok sayıda zihinsel yetersiz çocuğun fotoğraf eğitimi aldığını söyledi. Güzel, amatör gönüllü bir fotoğrafçı tarafından verilen eğitimlerden sonra, çocukların Adana’nın çeşitli yerlerinden çektikleri fotoğraflarını sergi hâline getirdiklerini belirterek, “Fotoğraf çekmek, çocuklarımız için farklı bir deneyim oldu.” dedi.


Sergi 1 Hafta Açık Kalacak

Çukurova Üniversitesi Fotoğraf Kulübü Başkan Yardımcısı Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü 4. sınıf öğrencisi BarışcanKırav da, kentin çeşitli mekânlarını fotoğraflayan zihinsel yetersiz gençlerin çalışmalarından oluşan serginin 1 hafta boyunca açık kalacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner732

cyberturk.biz