Gezici sahne Büyükşehir'e devredildi

Adana Valiliği İl Özel İdaresi’nin SODES projesi kapsamında hazırladığı gezici sahne, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Koçberber arasında daha önce imzalanan protokol gereği Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi.

Gezici sahne Büyükşehir'e devredildi
banner686


banner625

SODES gezici sahnesi Valilik bahçesinde düzenlenen törenle Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ozan Aksu’ya teslim edildi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ozan Aksu, imzalanan protokol gereği SODES gezisi sahnesini devraldıklarını belirterek, “Sözkonusu gezici sahneyi Adana Büyükşehir Belediyesi olarak kültür ve sanat hizmetlerinde kullanmak üzere devraldık. Gezici sahne ile özellikle merkezden uzak yerlere kültürel ve sanatsal hizmetler götürmeyi amaçlıyoruz. Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin ortak projesi ile kültür ve sanat hizmetleri vereceğiz. Bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Zihni Aldırmaz’ın projesi olan gezici sinema ile bunun pratiğini yapmıştık. Devraldığımız SODES gezici sahnesi ile tiyatro, konser ve sinema gösterimi gibi kültür-sanat hizmetlerini, bu hizmetten yoksun bölgelere götüreceğiz. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş ve Sayın Başkanımız Zihni Aldırmaz’a çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Törenin ardından SODES gezici sahnesi Büyükşehir Belediyesi araç parkına çekildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2012, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz