banner735

Göksel Yılmaz Ensemble Adana’da

Göksel Yılmaz Ensemble 4 ve 11 Mayıs arası Türkiye'nin değişik şehirlerinde konserler verecek.

Göksel Yılmaz Ensemble Adana’da
banner686

Hollanda'da yaşayan Macar, Alman, Türkiyeli ve Hollandalı müzisyenlerden oluşan Göksel Yılmaz Ensemble, 4 ve 11 Mayıs arası Türkiye'de. 
Türkçe, Arapça ve Kürtçe sözlü Anadolu liriği, şeffaf düzenlemelerde hayat buluyor.
Göksel Yılmaz Ensemble etkileyici sahne performansı ve ritmik gücüyle dikkat çeken bir topluluk (ensemble). Bu çok özel topluluğun müziği, insanı bazen doğunun mistiğine dalmaya davet ediyor ve dinleyiciyi hayatın içinde müzikal bir yolculuğa çıkarıyor. Hasretten başkaldırıya, hüzünden sevince, aşka, umuda ve mutluluğa doğru giden bu yolculukta Türkiye’den, Suriye’den, Lübnan’dan ve Irak’tan şarkılar dinleyiciye eşlik ediyor.
Jazz, blues ve klasik müzik gibi batı müziği tarzlarının etkisiyle düzenlenmiş Türkçe, Arapça ve Kürtçe şarkıların yanı sıra Göksel Yılmaz’ın kendi besteleri de repertuvarın önemli bir bölümünü oluşturuyor. 
Göksel Yılmaz Ensemble, 8 Mayıs Çarşamba günü Akustik Kültür sahnesinde bir konser verecek. 

Göksel Yılmaz Ensemble, kuruluş yılı olan 2006 yılından itibaren Hollanda’da, Belçika’da, Endonezya’da, İsviçre’de, Almanya’da ve Türkiye’de konserler verir. İlk albümleri “Gezgin’den sonra çıkan ve tamamı Arapça şarkılardan oluşan ikinci albümleri “Kan Zaman” 2016 yılında Avrupa’nın en iyi 20 dünya müziği albümü listesinde 17’nci sırayı aldı. “Kan Zaman” 9 Mart 2018 tarihinde Kalan Müzik etiketiyle Türkiye müzik piyasasında da yerini aldı.
Göksel Yılmaz Ensemble, grubun kurucusu, vokalisti, gitarcısı ve bağlamacısı Antakyalı Göksel Yılmaz, kardeşi vokalist Funda Yılmaz, Hollandalı Kemancı Moniek de Leeuw, Macar Kontrbasçı Sandor Kem  ve Alman Perküsyoncu Jacobus Thiele’den oluşuyor. 
8 Mayıs Çarşamba günü Akustik Kültür sahnesinde gerçekleştirilecek konserin biletleri de 0554 231 46 16 nolu numaradan temin edilebilecek. Adres: Reşatbey Mh. 62010 Sk.(A.Ö.F Seyhan Bürosu sokağı - Yarbaşı Karakolu civarı) Erçin Apt. 32/C Seyhan-ADANA
  

banner625
İşte Göksel Yılmaz Ensemble konser tarihleri: 
4 Mayıs 2019 Kumbara Sanat - İstanbul 
6 Mayıs 2019 Nazım Hikmet Kültür Merkezi - İzmir 
7 Mayıs 2019 Özgün Sanat Atölyesi - Mersin 
8 Mayıs 2019 Akustik Kültür - Adana 
9 Mayıs 2019 Ehliddar Kültür Merkezi - Antakya 
10 Mayıs 2019 By Aslan Sanat Merkezi - Samandağ 
11 Mayıs 2019 Ehliddar Kültür Merkezi - Antakya 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz