Koşar'dan Çağdaş tekstil sanatı sergisi

Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görevini sürdüren Sevim Tuğba Arabalı Koşar, davetli sanatçı olarak çağırıldığı www.textileartplatform.com sitesinde 3.kişisel sergisini 6 Temmuz’da çevrimiçi olarak açtı.

Koşar'dan Çağdaş tekstil sanatı sergisi
banner686

Bugüne kadarki yapmış olduğu çalışmaların bir seçkisi niteliğindeki sergi, sanatseverlerden büyük beğeni topladı. Yurtdışı ve yurt içi karma ve grup sergilerinin yanı sıra kişisel sergilerinde de kimlik, cinsiyet ve varoluş temaları kapsamında çalışmalarını sürdüren Koşar sergiyi dokuz seri olarak kurguladığını iletti. Sanatçı, serüven, bağ, oluşum, patlama, dışa açılanlar, aşka dair, göç, evren ve biyogenez serilerinin sanatçının yaşam döngüsü içinde yer alan süreçlere işaret ettiğini belirtirken, sergide farklı tekniklerle oluşturulan 68 adet  çalışmanın yer aldığını iletti.

Çağdaş tekstil sanatının keşfedilmesini ve herkesle buluşturulmasını hedefleyen yeni bir platformda açılan serginin küratörlüğünü  platformun kurucusu Prof. Dr. BiretTavman gerçekleştirdi. Yerli ve yabancı birçok sanatçının katıldığı sergi daimi olarak www.textileartplatform.com sitesi üzerinden sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2021, 09:56
YORUM EKLE
banner785
SIRADAKİ HABER