Tarsus Amerikan Koleji'nde film festivali

Eğitimde 127 yılı geride bırakan Tarsus Amerikan Koleji (TAC), sadece akademik başarıya odaklı değil, hayata hazırlayan eğitim ilkesi doğrultusunda farklı etkinlik ve projelere imza atmaya devam ediyor.

Tarsus Amerikan Koleji'nde film festivali
banner686
 Tarihi kampüste II. Golden Stickler Film Festivali’ni düzenleyen Tarsus Amerikan Koleji, yönetmen koltuğuna oturan lise öğrencilerini beyaz perdenin büyüsüyle buluşturdu. Öğrencilerin çektiği kısa filmlerin gösterildiği film festivali, velilerin yoğun ilgisiyle ve serilen kırmızı halısıyla, Oscar ödül törenlerini aratmadı!

GENÇLER YÖNETMEN KOLTUĞUNDA

TAC’nin gelenekselleştirmeyi hedeflediği ve bu yıl ikincisini düzenlediği Golden Stickler Film Festivali;

öğrencilerde film kültürünün, teknoloji kullanımının, film sanatına yönelik bilgilerinin ve dayanışma duygusunun gelişmesini amaçlıyor. Yönetmenliğini, senaryosunu, kurgusunu, oyunculuğunu, müzik seçimlerini öğrencilerin yaptığı birbirinden ilginç 9 kısa metrajlı film, TAC kampüsündeki yeni oditoryum salonunda gösterildi. Toplam 8 dalda ödül verilen festivalin filmleri öğrenciler tarafından Tarsus, Adana ve Mersin’de çekildi.

“FİLM ÇEKMEK İÇİN SERVET GEREKMİYOR!”

Yaklaşık 50’ye yakın öğrencinin katıldığı çekimlere en büyük ilgiyi ve desteği ise yatılı öğrenciler gösterdi. Çekimlere katılan öğrenciler; film çekerken eğlendiklerini, birlikte bir şeyler yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını, sinemayla ilgili yepyeni bir bakış açısı edindiklerini söylediler. Çiçeği burnunda sinemacılar;

özellikle de film çekmek için çok büyük maddi ve teknolojik imkanlar gerekmediğini keşfettiklerini vurguladılar.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2015, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER