Toprağa hayat veren sergi

Mehmetçik Vakfı yararına Seramik Sanatçısı Nazmiye Dede sergi açtı

Toprağa hayat veren sergi
banner686

MHP Sarıçam eski Kadın Kolları Başkanı ve Seramik Sanatçısı Nazmiye Dede, gelirinin Mehmetçik Vakfı yararına olması koşulu ile seramik ve el sanatları sergisini Büyükşehir Belediyesi Fuayesi’nde açtı.
Serginin açılışını Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekillerinden Ramazan Akyürek yaptı. Akyürek, ‘Nazmiye kardeşimizin birçok yeteneğini biliyorduk ama böylesine anlamlı eserleri ortaya koyan yeteneğini bilmiyorduk. Mehmetçi Vakfı yararını da gözeterek açtığı sergi kat be kat anlam taşıdı. Ben serginin hayırlı olması dileklerimle kurdeleyi kesiyorum’ dedi.

banner625

Seramik Sanatçısı Nazmiye Dede ise açılış sırasında yaptığı konuşmada, Seyhan SEYMER’lerde başlayan kurslardan sonra seramik işlemesine önem verdiğini ve toprakla tanıştığını, öğretmeni olan Hediye Çayırbozuk’un da kendisine verdiği desteğe teşekkür etti. Dede konuşmasında ‘Aileme çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımda oldular. Böylesine bir sergide 130 eseri sergileyerek porselen ve seramik üzerine işlemelerle anlamlı bir sergiyi kazandırdık’ dedi ve katılımcılara teşekkür etti.


Adana siyaset ve sanat duayenlerini buluşturan sergi 27 Ocak tarihine kadar açık kalacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz