TGS'den saldırıya kınama

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Adana Şubesi, Egemen Gazetesi kurucusu Hakan Denizli’nin silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili bir kınama yayınladı.

TGS'den saldırıya kınama
banner686

Yönetim Kurulu adına Başkan Salim Büyükkaya tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Gazetecilere yönelik saldırıları kaygıyla izliyoruz. Saldırganlar bulunmadıkça, hesap sorulmadıkça bu tehditlerin arttığını, dozajının yükseldiğini ibretle gözlüyoruz. Ne yazık ki, bu saldırıları sonlandırması gerekenler, saldırganları yakalayıp adalete teslim etmesi gerekenler de olan biteni bizimle birlikte izliyorlar.

Kamuoyunun büyük dikkatle izlediği kişi ve kurumlara yönelik saldırılarda saldırganları değil de adeta saldırıya uğrayanları eleştiren yetkili ağızların bütün bu yaşananlarda sorumluluğu olduğunu, saldırganlara dolaylı yoldan da olsa cesaret verdiklerini düşünüyoruz. Oysa bu saldırılar doğrudan devlete ve millete meydan okumak, ‘Sizin adaletinizi de kanunlarınızı da tanımıyorum.’ demektir. Kimden ve nereden gelirse gelsin, bu saldırıları hafifletecek, haklı kılacak bir gerekçe yaratılamaz.

Kızının ve torununun yanında silahla yaralanan Egemen Gazetesi kurucusu Hakan Denizli’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saldırgan ve arkasındakilerin bir an önce ortaya çıkarılarak adalete teslim edilmesini, adaletin de kamu vicdanı ve DEVLETİN BEKASINI göz önüne alarak gerekli hassasiyeti göstermesini bekliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER