Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, attığı iftiralarla Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz'u hedef yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya tepki gösterdiler. 

AVCI VE ERSOY'DAN NECİP TOPUZ'A DESTEK ZİYARETİ...

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy'la birlikte Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz'u ziyaret etti. CHP'li Veli Ağbaba’nın çirkin iddialarının gündeme geldiği ziyaretin ardından Avcı ve Ersoy açıklamada bulundular.

AVCI: SORUŞTURMAYI İSTEYEN BİZİM BELEDİYE BAŞKANIMIZ

Bünyamin Avcı "Bazı belediyelerle ilgili 'Gri pasaport' konusunun ortaya çıktığı ilk gün tüm belediye başkanlarımıza mesaj gönderen, İçişleri Bakanlığı’nın çalışmalarına katkı vermelerini isteyen, böylece şeffaf ve güvenilir olduğunu bir kez daha ortaya koyan MHP olmuştur. Ayrıca olayın soruşturulmasını isteyen, yurt dışında organizasyon yapan ilgili firma hakkında şikayetçi olan da bizzat Karataş Belediye Başkanımızdır." şeklinde konuştu.

"CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ BİLE YALANLIYOR"

Avcı "Karataş ilçesinin tanıtımı konusunda, belediye kasasından harcama yapılmayacağı şartıyla gelen teklife tüm partilerin belediye meclis üyeleri olur vermiş. CHP'li daha önceki yönetimlerde de olan, bu dönemde de CHP'li, İyi Partili meclis üyelerinin de imzası olan bir mesele. Kaldı ki CHP'li Belediye Meclis Üyesinin bile Veli Ağbaba’nın iddialarını yalanlayan ifadesi var. Gerçek bu iken Karataş Belediyesi'ni, Belediye Başkanımızı zan altında bırakan iddialar çok çirkindir, çamur at izi kalsın anlayışıdır." ifadesini kullandı.

ERSOY: BU LEKE ÖMÜR BOYU AĞBABA’NIN ÜZERİNDE KALACAK

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy da, Veli Ağbaba'nın özür dilemesi gerektiğini söyledi. Ersoy "Milliyetçi Hareket Partisi ilkeleriyle, ülküleriyle, tavizsiz milli duruşuyla Türkiye'nin sigortası; yerel hizmetlerde ise milliyetçi, üretken hizmet anlayışıyla takdir edilen bir partidir. Bize çamur atanlar önce aynaya bakmalıdır. Veli Ağbaba partimizden, belediye başkanımızdan, Karataş halkından hatta tüm belediye meclis üyelerinden özür dilemelidir. Aksi halde bu leke ömür boyu kendisinin üzerinde kalacaktır." dedi.