SONER ÇETİN'İN HİZMET AÇILIŞINI YAPTILAR

Adana’da toplu açılış ve temel atma törenine İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ile birlikte katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada herkese sandığa gidip oy kullanması çağrısında bulundu, “Oy kullandığınız zaman Türkiye'de Cumhuriyet tarihine altın harflerle bir sonucu yazdıracaksınız, hep beraber Türkiye'ye demokrasiyi getireceksiniz” dedi.

Çukurova Belediyesi önünde düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bazı CHP genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri ile partililer ve davetliler katıldı.

Muhalefet Bloğu Liderleri Adana'da Buluştu

“HER BİR OYUNUZUN DEMOKRASİ AÇISINDAN ÇOK AMA ÇOK BÜYÜK YARARI VAR”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu yaptığı kısa konuşmada herkese sandığa gidip oy kullanma çağrısında bulunarak şunları söyledi:

Yüreğir'den İbadethaneler Temizleniyor Yüreğir'den İbadethaneler Temizleniyor

* “Sizden sadece bir şey istiyorum, sadece bir şey. Sandığa gideceksiniz, sandık gelecek oy kullanacaksınız. ‘Bugün gitmesem de olur, oy kullanmasam da olur.’ sakın demeyin. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Her bir oyunuzun demokrasi açısından çok ama çok büyük yararı var.

* Oy kullandığınız zaman demokrasi, güzellik, kadın erkek eşitliği, temiz bir çevre, güçler ayrılığı ilkesi gelecek. Oy kullandığınız zaman özgürce tweet atabileceksiniz. Oy kullandığınız zaman özgürce eleştirebileceksiniz ve oy kullandığınız zaman Türkiye’de Cumhuriyet tarihine altın harflerle bir sonucu yazdıracaksınız, hep beraber Türkiye’ye demokrasiyi getireceksiniz.

* O nedenle sakın ola ki seçim sırasında ‘Yahu bu sefer de gitmeyeyim, oy kullanmayayım.’ demeyin. Sandığa gidin ve Türkiye’nin kaderini değiştirin.”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in konuşma yapmadığı törende Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, törenin ardından Kılıçdaroğlu ve Akşener’e Atatürk portresi hediye etti. Daha sonra topluca hizmete açılan tesisler için kurdele kesildi, butona basılarak bazı tesislerin de temeli atıldı.