“1. Çukurova Kadın Doğum Günleri”ne doğru

Bölgedeki en köklü geçmişe sahip üniversite olma özelliğini taşıyan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında güncel gelişmelerin tartışılacağı önemli bir kongreye ev sahipliği yapacak. 24-25 Kasım tarihlerindeki “1. Çukurova Kadın Doğum Günleri” Prof. Dr. Mehmet Ali Vardar başkanlığında gerçekleştirilecek.

“1. Çukurova Kadın Doğum Günleri”ne doğru
banner686

İki gün sürecek kongreyle ilgili açıklama yapan Kongre Başkanı ve ÇÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Vardar, bölgedeki diğer tüm üniversitelerden katılımcıların desteği ile obstetrik, infertilite, jinekolojik onkoloji, endoskopik cerrahi ve ürojinekoloji dallarında güncel gelişmelerin tartışılacağı, yeniliklerin gözden geçirileceği bir toplantı planladıklarını söyledi.

banner625
Kadın Doğum ve Hastalıkları Üzerine Güncel Tanı ve Tedaviler Tartışılacak.
Prof. Dr. Vardar amaçlarının, bu kongreyi düzenli ve yıllık olarak organize ederek gelenekselleşmesini sağlamak olduğunu ifade ederek, “Çukurova Üniversitesi Kadın Doğum Kliniği, bölgenin en eski, en köklü ve güçlü kadın doğum bölümü. Çevre illerde ve ilçelerde görev yapan birçok kadın doğumcu burada yetişmiştir. Bir başlangıç yaparak, uzun yıllardır edindiğimiz deneyimimizi meslektaşlarımızla paylaşarak güncel tanı ve tedavi yöntemlerini gözden geçireceğiz. Kongrenin birinci günü kadın doğum hekimlerine yönelik ameliyathanelerde laparoskopik canlı kurslar gerçekleştirecek. Kursların ardından bir de hemşirelik ve ebelik kursu da düzenlenecek. Özellikle bölgedeki kadın doğum ebe ve hemşireliğine yönelik olacak. Kongre süresince Obstetrik Ultrasonografi Kursu, Elektronik Fetal Monitörizasyon Kursu, Laparoskopik Sütür Kursu, Laparoskopik Histerektomi Kursu da gerçekleştirilecek.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz