740 gramlık Mehmet bebeğin zaferi

740 gram ağırlığında doğan dünyanın en küçük 24. bebeği olan Mehmet bebek taburcu edildi. 23 haftalıkken doğan Mehmet bebek tedavi sürecinde 3 kilo 65 gr kiloya ulaşarak hayatta kalmayı başardı. Sadece 740 gr ağırlığında prematüre olarak dünyaya gelen ve bu kadar erken doğmasına rağmen hayatta kalabilen dünyanın en küçük 24. bebeği olan Mehmet bebek hastaneden sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

740 gramlık Mehmet bebeğin zaferi
banner686

Sabahat Özmen, 27 Şubat’ta 23 hafta gebeyken bebeğini Özel Güzelyalı Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökmen Sukgen’in sezaryen doğumu ile dünyaya getirdi. 23 haftalıkken dünyaya gözlerini açan ve yaşamı için savaşan Mehmet bebek, yoğun bakım ünitesine transfer edildi.
Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Bülent Aziz Özkan ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Süleyman Nazoğlu’nun tedavileri sonucu uzun süre solunum makinesi ile desteklenen Mehmet bebekten 136 günün sonunda mutlu haber geldi. 


Adana Özel Güzelyalı Hastanesi’nde henüz 23 haftalıkken iken bebeğini prematüre olarak dünyaya getiren Sabahat Özmen ve doktorları, Mehmet bebeğin doğumunu ve yaşama tutunma sürecini mucize olarak değerlendiriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER