Algoloji uzmanları Balcalı'da buluştu

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi bilimsel toplantılar ve kurslara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu çerçevede Türk Algoloji Derneği ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Algoloji Bilim Dalı tarafından Omuz, servikal bölge ultrasonografisi ve ultrasonografi eşliğinde enjeksiyonlar kursu düzenlendi. Kursa Türkiye’nin birçok bölgesinden ağrı uzmanları ve ağrı yan dal uzmanları katıldı.

Algoloji uzmanları Balcalı'da buluştu
banner686

Kursun  Başkanlığını Çukurova Üniversi,tesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Algoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hayri Özbek yaparken Türk Algoloji Derneği Başkanı Süleyman Özyalçın ve kurs yöneticisi Prof. Dr. Kenan Akgün’ ün öncülüğünde, 4 eğitici ve 29 kursiyer ile organizasyon gerçekleşti.

banner625
Konuyla ilgili bilgi veren Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Algoloji Bilim Dalı Başkanı ve Türk Algoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hayri Özbek, Bu eğitime Türkiye’ nin tüm kentlerinden ağrı uzman ve asistanlarının katıldığını ve bilgilerini yenilediklerine vurgu yaparak, kurs bitiminde bu eğitime katılan ve katkı sağlayanlara teşekkür ederek, yeni bir eğitimde bir araya gelmeyi temenni etti. Özbek, öncelikle Türkiye’nin en önemli ağrı merkezlerinden biri olduklarına vurgu yaptı. Özbek, ağrı üzerine çok önemli bilimsel çalışmalar ve toplantılar yaptıklarını ve yapmaya da devam ettiklerini belirterek, bu toplantılarda bilgi paylaşımlarının son derece önemli olduğunun altını çizdi.

Organizasyonlar çerçevesinde kursa katılanlara teorik ve pratik uygulamalar anlatıldı hekimler alanlarındaki yeni gelişmeleri takip edebilme fırsatına sahip oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz