Çukurova Belediyesi personeli organlarını bağışladı

03-09 Kasım tarihleri arasında kutlanan Organ Nakli Haftası dolayısıyla, Çukurova Belediyesi personelleri de organlarını bağışladı.

Çukurova Belediyesi personeli organlarını bağışladı
banner686
03-09 Kasım tarihleri arasında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakil Koordinatörlüğü tarafından organ bağışı sayılarının artırılması için düzenlenen etkinlikler kapmasında Çukurova Belediyesi’nde de sunum yapıldı. Organ Nakil Koordinatörü Sevay Bozkuş tarafından yapılan sunumda belediye personeline organ bağışı konusunda bilgiler verildi. 18 yaşından büyük ve akli dengesi yerinde olan herkesin 2238 sayılı yasaya göre organlarının tamamını veya bir bölümünü bağışlayabileceğini ifade eden Organ Nakil Koordinatörü Sevay Bozkuş, Organ bağışının yoğun bakım servisinde yaşam destek ünitesine bağlı ölen ve beyin ölümü tespit edilen kişilerden yapılabildiğini belirtti.

banner625
Türkiye’de nakil bekleyen binlerce hasta olduğunu da söyleyen Bozkuş, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organ naklinin caiz olduğuyla ilgi resmi bir açıklamasının olduğunu hatırlattı. Yapılan sunumun ardından belediye personeli organlarını bağışladı.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2012, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz