banner735

Dezenfektasyon sempozyumu yapıldı

Çukurova Üniversitesi ve Adana Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanlığı Koordinasyonunda düzenlenen "ÇUKUROVA STERİLİZASYON DEZENFEKTASYON GÜNLERİ SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SEMPOZYUMU" gerçekleştirildi.

Dezenfektasyon sempozyumu yapıldı
banner686
Sempozyumda hastane enfeksiyonlarına karşı sterilizasyonun ve dezenfektasyonun önemine vurgu yapıldı

Anemon Otel'de gerçekleştirilen sempozyuma İl Sağlık Müdürü Ahmet Özer, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Kemal Kiraz ile diğer yetkililer katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova günümüzde hastane koşullarında  enfeksiyon ile mücadelenin son derece önemli olduğunun altını çizdi. Taşova enfeksiyonla mücadele konusunun başında ise sterilizasyon ve dezenfektasyonun öneminin ön plana çıktığını dile getirdi. Yapılacak doğru çalışmalarla hastane enfeksiyonları riskinin en aza indirilmesinin mümkün olduğunu ifade eden Taşova bu tür sempozyumlarında son derece faydalı olduğunun altını çizdi

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Kemal Kiraz ise hastaya sunulan kaliteli hizmetin hijyenle doğru orantılı olduğunu ifade ederek türm hastanelerimizde sterilizasyon ve dezenfektasyona büyük önem vermekteyiz diyerek sempozyumun başarılı geçmesi temennisinde bulundu

Yapılan konuşmaların ardında sempozyum Başkanı Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Başhekimi ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova "Hastane Enfeksiyonlarının önemi ve maliiyet" konulu bir sunum gerçekleştirdi.

İki gün süren sempozyuma katılan diğer konuşmacılarda çeşitli konularda katılımcıları bilgilendirdi

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2014, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz