banner834

Doktor adaylarına 'Organ Nakli' eğitimi

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan canlı vericiden karaciğer naklinde doktorların heyecanına, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adana Tıp Fakültesi öğrencileri de ortak oldu

Doktor adaylarına 'Organ Nakli' eğitimi

ADANA ŞEHİR HASTANESİ DOKTOR ADAYLARININ SINIFI OLDU!

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi,  9 saat süren canlı vericiden karaciğer nakline imza atarken, operasyon ekibine izleyici olarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adana Tıp Fakültesi öğrencileri de katıldı. Tıp Fakültesi öğrencileri, üniversitede kendilerine eğitim veren akademisyenlerle birlikte,  zorlu operasyonu yakından izledi.

AMAÇ GELECEĞİN DOKTORLARININ EĞİTİMİNE KATKI VERMEK

Operasyon, Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar, Dr Öğr Üyesi Adnan Kuvvetli, Op. Dr. Sefa Özyazıcı, Op. Dr. Cihan Gökler, Op. Dr. Kuntay Kaplan ile Anestezi Uzmanları Doç. Dr. Hatice Kaya Özdoğan ve ile ameliyathane ekibi tarafından yapıldı. Ameliyatta, bağışçıdan alınan karaciğer, başarıyla nakledildi. Karaciğer Nakli Sorumlusu Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar, “Öğrencilerimiz, hekimliğin en heyecanlı anlarından birine şahit oldu. Geleceğin doktorlarına faydalı olabilmek, onların öğrenme azmine katkıda bulunmak bizler için çok büyük mutluluk” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner841