Doktorlardan darp olayına kınama

Adana'da, mide rahatsızlığı sebebiyle gittiği özel hastanede randevu saatine rağmen bekletildiği gerekçesiyle tartıştığı doktor ve hemşireyi oğluyla birlikte darp eden şahıs gözaltına alınırken, konuyla ilgili bir açıklama yapan Adana Tabip Odası (ATO) saldırıyı kınadı.

Doktorlardan darp olayına kınama
banner686


banner625
Özel Adana Hastanesi'nde çalışan doktor Burhan Özdil ve hemşire Melek Göktepe'nin, hasta Münir Taşkın ile oğlu Muhammet Taşkın tarafından darp edilmesi, sağlık camiasında tepkiyle karşılandı. Adana Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten ve yönetim kurulu üyeleri, saldırıya uğrayan doktor ve hemşireyi hastanede ziyaret ederek olayı kınadılar. Doktorun ve hemşirenin sağlık durumu hakkında bilgi alan Ökten, son olayların sağlıkta yaşanan şiddetin bir parçası olduğunu belirterek, "Özellikle son 10 yılda sağlıkta dönüşüm projesinin bir sonucu olarak hekim arkadaşlarımız daha çok şikayet ve şiddete maruz kalmaktadır. Ve bu giderek artmaktadır. Aslında tamamen biz insan sağlıyla onları sağlıklarına kavuşturmak için uğraşıyoruz, neden bize bu kadar şiddet ve şikayet uygulanıyor onun nedenini bilmiyoruz. Çok iyi niyetli çabalarımıza rağmen bizlere yönelik bu kadar, şikayeti ve şiddeti şiddetle kınıyoruz. Adana Tabip Odası olarak hekim ve hemşire arkadaşımıza her türlü desteğimizi vereceğiz. Onlara tekrardan geçmiş olsun diyoruz. TBMM'de sağlıkçılara yönelik olarak bir şiddet komisyonu kuruldu ama henüz o maalesef o çalışmasına tamamlamadı. Bu da yapılacak en iyi iş şiddet uygulayan kişilerin cezalarının artırılmasıdır. Belki bu çözüm yolu olabilir. Sağlık Bakanlığı'nın bu konuda kullandığı dili daha fazla eleştirmesi gerekmektedir" dedi
Hastane sahibi Bülent Özülkü de doktor ve hemşireyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Özülkü, "Olay çok üzücü, emekçi arkadaşlarınızın başına gelen bu olay hepimizin başına gelmiş olarak kabul ediyorum. Bu davanın arkasında hepimiz olacağız. Üzüntümüz büyük tabi ki, saldırı ucuz atlatıldı. Daha büyükleri olmadan inşallah bizlerde daha tedbirli devletimizde daha tedbirli olması gerekir. İnsanlarımıza ve halkımıza buradan insanların sağlığı için bu kadar emek verirken bu kadar uğraşırken, onların daha iyi niyetli daha duyarlı daha sakin daha yumuşak daha ılımlı olmalarını istiyoruz. Bunların dışında başka bir şey olmadığını herkese duyurmak istiyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2012, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz