banner733

Ebe ve hemşirelik haftası kutlandı

Ebe ve Hemşirelik haftası etkinleri Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nde düzenlenen kutlama programıyla başladı.

Ebe ve hemşirelik haftası kutlandı
banner686

Hipokrat Toplantı Salonunda gerçekleştirilen kutlama programına Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Kemal Kiraz, Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Azmi Yalçın, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi  Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova ile Başhekim Yardımcıları öğretim üyesi hekimler çeşitli hastanelerin yönetici, çok sayıda hemşire ve hemşire adayı katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Refiye Özgen, ebe ve hemşireliğin son derece fedakârlık isteyen bir meslek olduğuna dikkat çekerek, zor koşullarda fedakârca çalışan Ebe ve Hemşireleri kutladığını dile getirdi.

Son yılarda Hemşirelik alanında yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Özgen, Hastane yönetiminden de son derece önemli destekler aldıklarını ifade etti.

 

Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Kemal Kiraz da yaptığı konuşmada mesleğini fedakâr ve cefakârca yürüten Ebe ve Hemşirelerin gününü kutladı. Kiraz hastalara birinci derece yakın olan Hemşirelerin bu bağlamda sağlık alanında son derece önemli bir görevi yerine getirdiğine dikkat çekti Kiraz Hemşirelerin gece gündüz demeden, hastalarla bir arada olduğuna dikkat çekerek "Hemşireler çok zor durumda bile hizmetlerini bir dakika bile aksatmamışlardır" dedi.

 

 

Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Azmi Yalçın ise Hekimlerle birlikte çalışan Hemşirelerin toplumun sağlık ihtiyaçlarını ekip çalışmasıyla karşılayan, hastalar arasında fark gözetmeyen, her insana sevgi ve saygı duyan, onlara yardım eden meslek mensupları olduğunu ifade etti. Yalçın, bu vesile ile tüm ebe ve hemşirelerin haftasını kutladığını dile getirdi.

 

Yapılan konuşmaların ardından meslekte 20. yılını dolduran Hemşirelere plaketleri çeşitli bölümlerde bulunan ve beraber çalıştıkları Hocaları tarafından veridi. Törende zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz