Eczacılardan hastalara özel hizmet

Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan, yatarak tedavi gören hastaların ilaca rahat ve güvenli ulaşabilmesi için Balcalı Hastanesi’nde “İlaç Dağıtım ve Danışma Bürosu” açılacağını söyledi

Eczacılardan hastalara özel hizmet
banner686

banner625

Adana Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan, hastanın ilaca en hızlı, doğru ve güvenilir şekilde ulaşması için çaba harcadıklarını söyledi. Eczacı Özkan, bu amaçla Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesinde “İlaç Dağıtım ve Danışma Bürosu”  açılacağını bildirdi.

Adana Eczacı Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türk Eczacıları Birliği (TEB) arasında imzalanan “İlaç Alım Protokolü ”e istinaden hastaların ilaç alımlarının kolaylaştırıldığını belirten Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan,  bu konuda yapılan çalışmalar hakkında şöyle konuştu:

“Özellikle Kan Ürünü, Diyalizde kullanılan ilaçlar ve Periton Diyaliz Solüsyonlar, Oral Beslenme Solüsyonları, Organ Nakli Sonrası Kullanılan ilaçların hastalara en kısa sürede ulaştırılmasına büyük önem vermekteyiz. Ayrıca,  Polis Okulu,  Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı kurumlar ile Balcalı Hastanesinde yatan hasta ilaçlarının dağıtımıyla; hastanın ilaca en hızlı, doğru ve güvenilir şekilde ulaşması için çaba harcamaktayız. Bu tür ilaçları kullanan hastalar Adana Eczacı Odası’na ulaştığında gerek Oda’da misafir edilerek, gerekse tedavi gördüğü birimden reçetesi motorlu kurye ya da Oda hizmet aracı ile alınarak, en kısa sürede, hasta ya da hasta yakınlarına ilacı ulaştırılmaktadır. “

BALCALI’DA İLAÇ BÜROSU

Eczacı Ersun Özkan, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde yatarak tedavi gören hastaların ilaca rahat ve güvenli ulaşımını sağlamak amacıyla daha önceki yıllarda olduğu gibi Adana Eczacı Odası olarak “Reçete Dağıtımı ve Danışma Bürosu” açmayı planladıklarını söyledi. Özkan, konu ile ilgili Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimliği ile görüşüldüğünü, Balcalı’ya kurulacak dağıtım ve danışma bürosunun aynı zamanda hastalara danışmanlık hizmeti de sunarak, ilaçla ilgili her konuda bilgilenmelerini sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2012, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz